Facebook stracił pozycję lidera. TikTok najchętniej pobieraną aplikacją na świecie

Facebook stracił pozycję lidera. TikTok najchętniej pobieraną aplikacją na świecie

TikTok zdetronizował Facebooka
TikTok zdetronizował Facebooka
Źródło zdjęć: © pixabay.com
Karolina Modzelewska
10.08.2021 20:35

TikTok wyprzedził Facebooka, stając się najczęściej pobieraną aplikacją na świecie w 2020 roku, jak donosi Nikkei Asia. Jeszcze w 2019 roku znajdował się na czwartym miejscu.

Dane zebrane przez Nikkei Asia z platformy analitycznej App Annie pokazują, że TikTok z czwartej pozycji w 2019 r. przesunął się na pierwsze miejsce na liście najczęściej pobieranych aplikacji na świecie w 2020 r. Na drugim miejscu pozostał natomiast Facebook , ale jego aplikacja do przesyłania wiadomości — Facebook Messenger — spadła z pierwszej na piątą pozycję w rankingu.

TikTok, czyli aplikacja umożliwiające nagrywanie krótkich materiałów wideo, zyskała wielu nowych użytkowników na całym świecie. Za jej wzrost odpowiadają nie tylko pobierających z Chin, ale także ze Stanów Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii. Z badania wynika, że w 2020 roku TikTok stał się najczęściej pobieraną aplikacją w USA, tym samym wyprzedzając Facebook Messenger.

- Całkowity czas oglądania TikToka w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii jest dłuższy niż w przypadku YouTube, a krótkie filmy nadal będą przyciągać uwagę – powiedział Chuzen Kin, kierownik marketingu w App Annie, cytowany przez Nikkei Asia.

Spośród 10 najczęściej pobieranych aplikacji na świecie w 2020 r. siedem zostało opracowanych w Stanach Zjednoczonych, a cztery z nich należały do ​​Facebooka - WhatsApp, Instagram, Facebook Messenger, a także oryginalna aplikacja firmy Facebook. Wspomniane aplikacje znalazły się w pierwszej piątce omawianego rankingu. Magazyn Nikkei Asia nie podał jednak dokładnej liczby pobrań każdej z nich.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)