Tym razem to TikTok kopiuje. Nowa funkcja w popularnej aplikacji

TikTok
TikTok
Źródło zdjęć: © Pixabay

05.08.2021 11:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od kiedy TikTok pojawił się na rynku, mogliśmy zauważyć, że wszyscy chcą go naśladować. Nawet YouTube wprowadził funkcję Shorts, by móc konkurować z zyskującym popularność chińskim medium. Tym razem to Chińczycy kopiują zachodnie funkcje.

TikTok otrzyma funkcję Stories. Relacje, bo tak nazywa się ta funkcja w polskich wersjach Facebooka i Instagrama, trafia także na TikToka. Testy nowej funkcji właśnie ruszają. Wydaje się, że Stories niebawem będą dostępne w każdym serwisie społecznościowym.

Funkcja Stories pojawiła się na Instagramie już dość dawno temu. Tam trafiła ze Snapchata. Po Instagramie przyszła pora na Facebook, Pinterest, LinkedIn, a nawet Twittera, na którym pojawienie się Fleetów wzbudziło spore zamieszanie.

ByteDance poinformowało, że wdrażany pilotażowy program Stories na TikToku otrzyma nazwę… Stories. Nie pokuszono się o żadną kreatywną nazwę.

Wszystko wskazuje na to, że doczekaliśmy czasów, kiedy poszczególne platformy nie chcą się od siebie zbyt bardzo różnić. Niedawno szef Instagrama informował, że serwis ma stać się bardziej przychylny użytkownikom mobilnym, stawiać na rozrywkę i kopiować rozwiązania TikToka. Teraz to chiński serwis wdraża funkcję, która zdobyła popularność na Instagramie.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)