Facebook tworzy urządzenie do wideorozmów z Androidem i smartkamerą

Facebook tworzy urządzenie do wideorozmów z Androidem i smartkamerą

02.08.2017 12:14, aktual.: 02.08.2017 12:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tajemniczy zespół Building 8 w Facebooku znany jest ostatnio z prowadzonych w tajemnicy prac nad urządzeniami. Jak donosi Bloomberg, Facebook – oprócz tworzenia własnego modularnego smartfonu – pracuje także nad urządzeniem do wideorozmów. Ma ona być wyposażony w duży ekran i inteligentną kamerę.

Urządzenie ma otrzymać dotykowy wyświetlacz, którego rozmiary mają być zbliżone do przekątnych ekranów laptopów. Oczekiwać więc możemy ekranu mającego około 13-15 cali. Zostanie ono wyposażone także w technologię inteligentnej kamery, która sprawi, że drugi rozmówca poczuje się jakby był w tym samym pokoju. Facebook nie chce poświęcać czasu i zasobów na stworzenie własnego systemu operacyjnego i ma postawić na Androida. Oczywiście będzie to najpewniej odpowiednio zmodyfikowana wersja Androida z domyślnie zainstalowanymi usługami i aplikacjami Facebooka.

Amazon Echo Show
Amazon Echo Show

Mówi się, że Facebook chce stworzyć nową kategorię sprzętu – bardziej zaawansowane urządzenia do rozmów wideo. Obecnie jest ono w fazie prototypu, ale jest już testowane w domowych warunkach. Oficjalna prezentacja miałoby się bowiem odbyć na przyszłorocznej konferencji F8.

Z pewnością jednym z celów jest wypełnienie misji obranej przez CEO Facebooka. Mark Zuckerberg chce bowiem jeszcze bardziej przybliżyć użytkowników Facebooka do siebie poprzez zapewnienie im wygodnej metody kontaktu. Chodzi tutaj o wspomniane uczucie, że rozmówca znajduje się w tym samym pomieszczeniu. Jednakże Ci bardziej zgryźliwi twierdzą, że to kolejny etap próby jeszcze mocniejszego uzależnienia ludzi od usług Facebooka.

Głośnik Amazon Echo. Facebook także chce mieć podobne urządzenie.
Głośnik Amazon Echo. Facebook także chce mieć podobne urządzenie.

Ostatnie doniesienia wyraźnie wskazują, że Facebook chce teraz zostać producentem sprzętu. W swojej ofercie ma już gogle wirtualnej rzeczywistości Oculus. Pracuje nad opisywanym urządzeniem do wideorozmów, inteligentnym głośnikiem mającym konkurować z Amazon Echo, a także nad własnym modularnym smartfonem.

Facebook stworzy także odpowiedź na Project Ara.
Facebook stworzy także odpowiedź na Project Ara.

To właśnie by spełnić sprzętowe ambicje został powołany zespół Building 8. Facebookowi zamarzył się świat, w którym ma nie tylko użytkowników serwisu społecznościowego, ale także użytkowników urządzeń, którzy są jeszcze bardziej zamknięci w błękitnym ekosystemie. Zespół nie składa się z nowicjuszy i nie jest tylko eksperymentem, który może stworzy coś wartego wprowadzenia na rynek konsumencki. Facebook chce mieć ofertę własnych urządzeń, a obecnie nad nimi pracują prawdziwi weterani branży, w tym Regina Dugan, była dyrektor DARPA, która wcześniej brała również udział nad rozwojem projektu Ara, modularnego smartfonu Google.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)