Facebooka w smartfonie sprawdzisz bez dostępu do internetu

Facebooka w smartfonie sprawdzisz bez dostępu do internetu10.12.2015 16:29
Facebooka w smartfonie sprawdzisz bez dostępu do internetu
Łukasz Maślanka

Szykują się zmiany w mobilnej aplikacji Facebooka. Przeglądanie i komentowanie postów będzie możliwe nawet w trybie offline.

O przygotowywanych zmianach poinformowano na blogu deweloperskim serwisu. Nie ma jednak informacji, kiedy możemy spodziewać się wprowadzenia nowości do jego aplikacjach mobilnych. Nie wyjaśniono też, czy zmiany będą dostępne na wszystkich mobilnych systemach operacyjnych. Pewne jest zaś, że nowe opcje w mobilnym Facebooku mają być wprowadzane stopniowo.

350170252916844481

Najważniejszą nowość stanowi możliwość wyświetlania postów, których użytkownik jeszcze nie przeczytał, w trybie offline. Aplikacja pobierze je wcześniej i zaprezentuje, gdy otworzymy Facebooka bez dostępu do Internetu. Treści mają być dobierane w oparciu o facebookowy algorytm Edge Rank, który odpowiada za dopasowanie wyświetlanych na tablicy informacji do oczekiwań użytkowników. Kolejna zmiana pozwoli komentować posty bez dostępu do Sieci. Aplikacja zapisze komentarze w i prześle je do Facebooka, gdy będziemy online.

Nowości w mobilnej aplikacji Facebooka są ryzykowne. Z jednej strony, dzięki dostępowi offline użytkownicy nawet bez dostępu do sieci będą mogli przeglądać treści w serwisie i komentować je. Ale z drugiej strony, mobilne aplikacje od Facebooka często sprawiają mnóstwo kłopotów. Są na ogół kiepsko zoptymalizowane i zasobożerne. Zapisywanie treści w pamięci podręcznej aplikacji może sprawić, że mobilne produkty od Facebooka staną się jeszcze bardziej uciążliwe.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)