WindowsFirmaProgramy do fakturowaniaFaktura.pl
Faktura.pl ikona

Faktura.pl

zabezpiecz pobieranie

Faktura.pl to zdecydowanie najszybszy i najprostszy w obsłudze program do faktur spośród dostępnych na rynku. Z jego pomocą wystawisz fakturę w mniej niż 30 sekund. Możesz również skorzystać z dodatkowych funkcji dokumentów kosztowych i księgowości online.

Świadczy o tym sam proces rejestracji – do założenia konta potrzebujesz jedynie adresu e-mail i urządzenia z dostępem do Internetu. Na szczególną uwagę zasługuje szybkość działania programu. Pierwszą fakturę udało nam się wystawić w mniej niż 30 sekund. To zasługa przejrzystego interfejsu oraz licznych automatyzacji, takich jak: 

  • automatyczne uzupełnianie danych kontrahenta na podstawie NIPu,
  • automatyczne uzupełnianie pozycji na fakturze,
  • wysyłka wiadomości e-mail z fakturą do kontrahenta prosto z serwisu,
  • wiadomość SMS z przypomnieniem o wystawieniu dokumentu.

Dzięki tym funkcjom proces wystawienia faktury sprowadza się do uzupełnienia NIPu kontrahenta i zdefiniowania produktu, za który chcemy wystawić mu fakturę.

Przedsiębiorcy, którzy sprzedają wiele produktów doceniają funkcję magazynu. Pozawala ona zaprowadzić porządek wśród produktów i ich ilości, a dodatkowo dzięki niej niezbędne dokumenty magazynowe są generowane natychmiastowo – w trakcie wystawiania faktury.

Każdy kto prowadzi firmę wie, że kontakt z księgową jest kluczowy. Dlatego Faktura.pl została zaprojektowana w taki sposób, by maksymalnie uprościć współpracę na linii księgowa – przedsiębiorca. Za pomocą jednego kliknięcia użytkownik może przyznać księgowej dostęp do konta swojej firmy. Księgowa otrzyma wgląd do wystawianych faktur przychodowych i wprowadzanych do programu dokumentów kosztowych. Dzięki temu użytkownik nie będzie musiał martwić się, czy na czas przesłał księgowej dokumenty za ostatni okres rozliczeniowy. Program pozwala generować raporty księgowe oraz pliki JPK w kilka sekund, a to najczęściej wymagane dokumenty przez księgową i urzędy.

screen z programu

Twórcy Faktura.pl przekonują, że jest to aplikacja stworzona od przedsiębiorców dla przedsiębiorców. Jest w tym dużo prawdy, ponieważ funkcje, jakich można używać w programie dowodzą tego, że autorzy wiedzą z jakimi bolączkami zmagają się przedsiębiorcy. Dla przykładu odpowiedzmy sobie na pytanie, w jaki sposób skrócić proces opłacenia faktury? W tym celu można umieścić przycisk płatności online na fakturze. Po kliknięciu w przycisk kontrahent zostaje automatycznie przeniesiony do bramki płatniczej. A co można zrobić z kontrahentem, który ma problem z uregulowaniem płatności w wyznaczonym terminie?

W tym wypadku można posłużyć się pieczęcią prewencyjną. Polega ona na poinformowaniu kontrahenta o tym, że w razie nieuregulowania płatności czeka go windykacja. Jeżeli każdego miesiąca wystawiasz te same lub podobne faktury, możesz skorzystać z funkcji faktury cyklicznej. Program w wybranym przez Ciebie okresie automatycznie wystawi faktury i powiadomi Cię o tym wiadomością e-mail. Zapoznając się ze wszystkimi funkcjami programu, można dojść do wniosku, że to nie tylko zwykły program do fakturowania, a centrum dowodzenia firmą.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
3.45 ocen
Twoja ocena
Liczba pobrań4 798
Data aktualizacji25 maj 2022
System operacyjnyWindows
LicencjaTestowa (trial)
Faktura.pl ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (2)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)