Fall Creators Update nie dla Lumii 640 i 640 XL. Kiedy oficjalny koniec?

Fall Creators Update nie dla Lumii 640 i 640 XL. Kiedy oficjalny koniec?19.10.2017 18:11
Fall Creators Update nie dla Lumii 640 i 640 XL. Kiedy oficjalny koniec?
Mariusz Błoński

Posiadacze Lumii 640 i Lumii 640 XL nie zainstalują Fall Creators Update. Koncern opublikował spis urządzeń wspieranych przez Windows 10 Mobile Fall Creators Update i nie znajdziemy na niej wspomnianych modeli. Wymieniono za to urządzenia HP, Alcatela, Lumie 550, 650, 950 oraz 950 XL, a nawet tak egzotyczne marki jak Wileyfox i MouseComputer. Jednak zabrakło na niej części produktów Microsoftu.

Decyzja koncernu z Redmond nie jest zaskoczeniem, gdyż Joe Belfiore potwierdził, że mobilny Windows nie jest już priorytetem. Ponadto od czasu oficjalnej premiery Windows 10 Mobile Microsoft stopniowo pomija starsze urządzenia podczas kolejnych aktualizacji i nic nie wskazuje na to, by koncern miał zamiar zmienić swoją dotychczasową politykę. Posiadacze Lumii 640 i 640 XL nadal będą mogli liczyć na poprawki bezpieczeństwa oraz serwisowe. Oczywiście czysto teoretycznie.

Już w kwietniu bieżącego roku, gdy debiutowała Creators Update okazało się, że nie otrzymają jej posiadacze Lumii 730, 735, 830, 930 i 1520. Jednak koncern pozostawił im otwartą furtkę. Mogli oni otrzymać aktualizację po przystąpieniu do Windows Insider Program i pierścienia Release Preview. Niewykluczone, że podobnie firma uczyni i teraz pozwalając na zainstalowanie Fall Creators Update pod warunkiem przystąpienia do wspomnianych programów.

Smartfony Lumia 640 i 640 XL zadebiutowały w marcu 2015 roku i były pierwszymi Lumiami sprzedawanymi pod marką Microsoftu i pierwszymi, które koncern reklamował jako „Windows 10 ready”. Oba modele liczą sobie już 2,5 roku, co na szybko zmieniającym się rynku smartfonów może oznaczać przejście na emeryturę i niemożność otrzymywania kolejnych aktualizacji.

Pozostaje tylko zastanowić się, jak długo Microsoft planuje zachowywać pozory dalszych prac na mobilnym Windowsem, skoro sam Joe Belfiore potwierdził, że system nie jest już priorytetem w pracach korporacji. Nowy mobilny Microsoft to aplikacje na Androida i iOS-a, co stało się jasne wraz z premierą nowego Microsft Launchera i mobilnego Edge'a. Jak długo przyjdzie nam czekać, aż Microsoft oficjalnie, a nie na prywatnym Twitterze Belfiore, potwierdzi, że mobilny Windows jest skończony?

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)