Fall Creators Update porzuci część funkcji Windowsa 10, w tym Painta

Fall Creators Update porzuci część funkcji Windowsa 10, w tym Painta

Fall Creators Update porzuci część funkcji Windowsa 10, w tym Painta
Oskar Ziomek
24.07.2017 12:56

Premiera jesiennej aktualizacji dla twórców dla Windowsa 10 zbliża się wielkimi krokami i z biegiem czasu ujawnianych jest coraz więcej informacji z nią związanych. Po opublikowanym niedawno podsumowaniu wszystkich nadchodzących nowości, przyszedł czas na oficjalne przedstawienie tych funkcji i narzędzi, które po aktualizacji nie będą już dalej rozwijane, a nawet zostaną z systemu całkowicie usunięte.

Microsoft opublikował takie zestawienie na swojej stronie i już teraz możemy się z niego dowiedzieć, iż jesienią z Windowsa 10 znikną między innymi Outlook Express, 3D Builder, funkcjonujące niezależnie narzędzia EMET, czy też wygaszacze ekranu, zaś statusem deprecated oznaczone zostaną między innymi Microsoft Paint, synchronizacja ustawień oraz Windows PowerShell 2.0.

W przypadku tej drugiej grupy elementów, status oznacza „porzucenie” funkcji i w praktyce powinien uświadomić użytkownikom, że oznaczone tak elementy mogą w przyszłości ostatecznie z Windowsa zniknąć. Dodatkowe zapewnienia ze strony Microsoftu pojawiły się natomiast w stosunku do funkcji synchronizacji ustawień:

Obecny sposób synchronizacji został porzucony. W przyszłości do synchronizacji ustawień zostanie wykorzystana ta sama usługa przechowywania w chmurze zarówno w przypadku użytkowników ESR, jak i wszystkich pozostałych. Aktualnie są to inne usługi.

Dobra wiadomość w tym wszystkim jest więc taka, iż część elementów znalazła się na powyższych listach tylko dlatego, że w nowej wersji systemu, podobnie jak w przypadku synchronizacji ustawień, Microsoft planuje zmienić sposób ich działania, zastępując innymi narzędziami. I tak na przykład EMET przestanie być użyteczny jako osobne narzędzie, bo będzie od teraz bezpośrednio związany z systemem, z kolei Paint 3D będzie zapewne nadal promowany jako wystarczająca alternatywa dla leciwej już formy klasycznego Microsoft Painta, ale czy ewentualne usunięcie z Windowsa tej starszej wersji aplikacji zostanie przez użytkowników ciepło przyjęte?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (63)