Fennec 2.0 Alpha wydany

Fennec 2.0 Alpha wydany

Wojciech Cybulski
27.08.2010 19:09

Mozilla wydała pierwszą wersję alpha mobilnej przeglądarki internetowej Fennec 2.0.

Fennec 2.0 jest kompatybilny z Androidem i telefonem Nokia N900. Przeglądarka bazuje na tej samej platformie technologicznej co Firefox 4, dzięki czemu obsługuje funkcję Firefox Sync, Awesome Bar i Add-ons. Nowy Fennec pozwala na synchronizację historii, zakładek, haseł i otwartych kart między smarfonem i komputerem z przeglądarką Firefox. Spersonalizowana strona startowa ułatwia użytkownikom przeglądanie treści, które pojawiły się w Sieci, gdy nie mieli dostępu do Internetu - dzięki tej funkcji możliwe jest wyświetlenie informacji o nowych mailach i treściach dostępnych w serwisach społecznościowych. Dzięki uruchomieniu silnika i interfejsu przeglądarki w dwóch oddzielnych procesach Fennec 2.0 może szybciej reagować na polecenia użytkowników i jest bardziej stabilny.

Fennec 2.0 obsługuje przeglądanie w kartach z widokiem miniatur stron i oferuje użytkownikom mechanizm Pinch-to-Zoom do powiększania wybranych fragmentów witryn. Ponadto dostępna bezpośrednio z menu funkcja Save to PDF pozwala uchwycić i zachować w pamięci dowolne ważne treści, do których udało nam się dotrzeć. Nowy Fennec dysponuje także wyszukiwarką tekstu znaną z Firefoksa i posiada opcję Share Page pozwalającą na wysyłanie dowolnych treści na wskazany adres mailowy lub konto w serwisie Facebook, Twitter lub Google Reader. Dzięki zintegrowanemu menadżerowi haseł nie musimy zaś wpisywać danych koniecznych do logowania, gdyż mogą być one zapamiętane i automatycznie uzupełniane. Mozilla rozpoczęła pracę nad przeglądarką Fennec w 2008 roku.

Osoby chcące zainstalować przeglądarkę Fennec 2.0 na telefonie z Androidem lub smartfonie Nokia N900 powinny odwiedzić stronę mozilla.com/m/alpha. Mobilną przeglądarkę Mozilli można także pobrać w celach testowych w wersji dla systemu Windows, Linux i Max OS X. Należy pamiętać, że jest to wydanie testowe i może działać potencjalnie niestabilnie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)