Ferro Backup System 5.6 wprowadza stały monitoring dysków twardych i kontrolerów RAID

Ferro Backup System 5.6 wprowadza stały monitoring dysków twardych i kontrolerów RAID

Ferro Backup System 5.6 wprowadza stały monitoring dysków twardych i kontrolerów RAID
Ferro Backup System 5.6 wprowadza stały monitoring dysków twardych i kontrolerów RAID
25.01.2019 11:50

Właśnie została wydana nowa wersja oprogramowania Ferro Backup System – sieciowego systemu do tworzenia kopii zapasowych większej liczby komputerów, przeznaczonego dla średniej wielkości firm i instytucji. Wersja oznaczone numerem 5.6 wprowadza liczne zmiany, w tym możliwość stałego monitorowania dysków i kontrolerów RAID, co pozwala uniknąć niespodzianek.

Ferro Backup System to polskie oprogramowanie do archiwizacji danych i przywracania kopii zapasowych, działające w sieci lokalnej. System ten jest bardzo uniwersalny – pozwala zapisywać kopie zapasowe maszyn z Windowsem, Linuxem, macOS-em, bez względu na to, czy są to stacje robocze, serwery czy komputery przenośne. Rozwijany od 10 lat system odznacza się świetnym stosunkiem możliwości do ceny. Dotąd zaufały mu takie podmioty, jak CD Projekt, PGNiG, Apator, Komputronik, Energa i Fundacja WOŚP.

Ferro Backup System 5.6 ma wbudowany stały system monitoringu archiwizowanych komputerów, który wykryje wszelkie usterki dysków twardych i kontrolerów RAID, a także błędy systemu plików. Zdarzenia z tych kategorii będą rejestrowane w logach i można je przejrzeć w konsoli centralnego zarządzania. Opis błędu zawsze będzie zawierał identyfikator dysku oraz opis błędu. Ponadto Ferro Backup System może wysłać e-mail do administratora i ostrzec przed problemem. Dzięki temu można uniknąć poważniejszych awarii i potrzeby odzyskiwania kopii zapasowej, co zabiera cenny czas.

Ferro Backup System, monitor sieci
Ferro Backup System, monitor sieci
Ferro Backup System, archiwizacja
Ferro Backup System, archiwizacja

Nowa wersja Ferro Backup System wprowadza także długo oczekiwaną możliwość mapowania udziałów sieciowych z serwerów działających pod kontrolą urządzeń sieciowych QNAP i Synology. Poprawiona została także obsługa protokołu HTTPS, szyfrowania SSL i TLS.

W systemie Linux możemy skorzystać z możliwości tworzenia i przywracania kopii zapasowych dowiązań symbolicznych do plików. Skończyły się też problemy z backupowaniem plików zawierających znaki specjalne i interpunkcyjne na systemach Linux i macOS.

Ferro Backup SYstem jest sprzedawany w pakietach. Najmniejszy pozwala tworzyć kopie zapasowe z 5 komputerów w sieci i kosztuje 490 zł. Aktualizacja do wersji 5.6 jest darmowa dla posiadaczy wszystkich wersji 5.x.

Wersję próbną Ferro Backup System znajdziecie w naszej bazie programów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)