Fibaro: inteligentny dom obniża stres związany z codziennymi obowiązkami

Fibaro: inteligentny dom obniża stres związany z codziennymi obowiązkami

Fibaro: inteligentny dom obniża stres związany z codziennymi obowiązkami
07.06.2018 16:45

Rozwiązania, które pozwalają stworzyć inteligentny dom, często promowane są przede wszystkim od strony zapewnienia większego komfortu. Jednak według nowych wyników badań, urządzenia podnoszące bezpieczeństwo i wygodę, wpływają również na obniżenie poziomu stresu.

Dane pochodzą z badania przeprowadzonego przez Fibaro. Polska firma, specjalizująca się w urządzeniach smart home, przebadała dwie grupy. Pierwsza składa się z osób korzystających z rozwiązań inteligentnego domu, druga nie używała żadnego sprzętu. Głównym celem badania było sprawdzenie poziomu napięcia emocjonalnego.

Badanie rozpoczęło się od pomiaru bazowego. W następnej fazie uczestnicy byli pytani o stan zabezpieczeń, aktualną sytuację w ich domach oraz zdarzenia losowe takie jak pożar, zalanie czy włamanie. Wyniki Fibaro pokazują, że już sama rozmowa na temat zabezpieczeń w domu zwiększa poziom napięcia emocjonalnego u osób, które nie korzystają z rozwiązań smart home.

Homo Smartus i Homo Stresus – FIBARO odkrywa nowe gatunki

Z kolei wyobrażenie sytuacji niebezpiecznej, takiej jak pożar czy zalanie, zwiększyło poziom napięcia emocjonalnego u obu grup. Jednak wśród osób nie wykorzystujących smart home, reakcja na te sytuacje była trzykrotnie większa. W przypadku kwestii takich jak włączone żelazko lub otwarte drzwi, wzrost u grupy osób niewykorzystujących rozwiązań smart home był dwukrotnie większy.

Rozwiązania inteligentnego domu wpływają więc na różne aspekty życia, w tym również samopoczucie. Oczywiście należy zawsze zachowywać odpowiednią ostrożność, zaawansowane urządzenia nie zwalniają z myślenia.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (57)