Files Go: Google udostępnia betę własnego menedżera plików na Androida

Files Go: Google udostępnia betę własnego menedżera plików na Androida

Po usunięciu zbędnych plików wszyscy są szczęśliwi :)
Po usunięciu zbędnych plików wszyscy są szczęśliwi :)
Oskar Ziomek
08.11.2017 20:16, aktualizacja: 09.11.2017 08:22

Na Androidzie przybywa aplikacji dostarczanych przez samo Google. Obok Zdjęć czy odtwarzacza muzyki, już wkrótce może pojawić się oficjalny menedżer plików Files Go – w Sieci pojawiła się testowa wersja beta. Aplikacja ma nowoczesny interfejs i nastawiona jest na zwalnianie miejsca poprzez usuwanie zbędnych plików.

Wystarczy uruchomienie, aby smartfon został automatycznie przeskanowany. Na ekranie w formie kart wyświetlone zostaną wówczas podpowiedzi, w jaki sposób możemy zwolnić nieco miejsca. Wskazywane są na przykład duplikaty plików lub aplikacje, które wykorzystują sporo pamięci podręcznej.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Program jest też oczywiście typowym, acz dość prostym menedżerem, przy pomocy którego można skontrolować ilość zużywanej pamięci wewnętrznej telefonu oraz na karcie SD, a w razie potrzeby przenieść pliki do nowych lokalizacji. Tu również jest czytelnie: dane z telefonu można przeglądać z podziałem na typy, a wewnątrz każdego widoku zmieniać sposób wyświetlania oraz sortować.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Poza estetycznym interfejsem w aplikacji znalazł się także sympatyczny stworek, który w pewnym sensie prowadzi użytkownika przez kolejne opcje. Nie jest w żaden sposób nachalny i sukcesu kultowego Spincza z Worda pewnie nie powtórzy, ale miło widzieć jego animację.

Przystępując do pierwszych testów nie zapominajmy, iż mamy do czynienia z wersją beta. Niektóre elementy mogą więc nie działać prawidłowo i na tym etapie jest tak na pewno z tłumaczeniem programu na język polski: obecnie jest to miks napisów polskich i angielskich.

Po usunięciu zbędnych plików wszyscy są szczęśliwi :)
Po usunięciu zbędnych plików wszyscy są szczęśliwi :)

Menedżer Files Go jest już dostępny do pobrania za pośrednictwem naszej bazy bezpośrednio ze Sklepu Play oraz w formie pliku APK do samodzielnej instalacji.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (49)