Finalna wersja Opery 10.60 wydana

Finalna wersja Opery 10.60 wydana

Wojciech Kowasz
01.07.2010 08:06

Opera Software wydała dzisiaj stabilną wersję przeglądarki Opera 10.60 dla systemów Windows, Linux i Mac OS.

W najnowszej wersji Opery programiści skupili się na kilku ważnych tematach. Przede wszystkim poprawiono szybkość wczytywania stron WWW. Zdaniem producenta testy wykazały, że Opera 10.60 jest tu o 50% szybsza, niż jej poprzedniczka. Udostępniono również geolokację. To rozwiązanie ma pomóc użytkownikowi w wyszukiwaniu informacji z jego okolicy. Przeglądarka przesyła informacje o położeniu geograficznym komputera, co wykorzystywane jest podczas korzystania z wyszukiwarek.

W Operze 10.60 wprowadzono także format wideo WebM, który rozwijany jest przez firmę Google. Pozwoli on na oglądanie filmów w Internecie w lepszej jakości. Kolejne zmiany to Appcache i Web Workers HTML5. Pierwsze narzędzie służy do lokalnego uruchamiania aplikacji webowych. Z kolei Web Workers HTML5 przeznaczony jest dla deweloperów i umożliwia zaawansowane obliczenia, które nie spowalniają przeglądania stron. Ponadto programiści z Opera Software udostępnili ikony z miniaturkami zawartości kart i kosmetyczne zmiany w interfejsie (nowe elementy graficzne).

Po więcej informacji na temat nowości w Operze 10.60 odsyłamy do materiału wideo, w którym Sławek Sochaj z wrocławskiego biura firmy Opera opowiada o pierwszej becie nowej wersji przeglądarki.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (243)