Finały Polskiej Ligi Esportowej: znamy zwycięzców w LOL-a i CS:GO

Finały Polskiej Ligi Esportowej: znamy zwycięzców w LOL‑a i CS:GO

Finały Polskiej Ligi Esportowej: znamy zwycięzców w LOL-a i CS:GO
Jan Mentel
04.12.2017 10:52

Finały Polskiej Ligi Esportowej już za nami. W sobotnich zmaganiach w League of Legends zwyciężył faworyt, Illuminar Gaming. Z kolei niedziele odbywały się zawody w Counter Strike: Global Offensive - najlepszym zespołem okazał się Team Kinguin. Pula nagród przewidziana na tegoroczne finały wyniosła ponad 261 tys. zł, z czego po 46 tys. zł trafiło do obu zwycięskich drużyn.

Obraz

Do sobotnich zmagań w popularnego LOL-a przystąpiły 4 drużyny. W pierwszym półfinale zmierzyły się Illuminar Gaming z Sneaky FoxEZ. Jak można było się spodziewać, obrońcy tytuły, czyli Illuminar Gaming, zwyciężyli i gładko awansowali do finału.

Obraz

Drugi półfinał to już spotkanie Pompa Team z Team DPD. Po początkowej dominacji PT zespół Kubona odrobił szybko straty i to Team DPD przeszeli do finału. Ostatnie spotkanie dnia zapowiadało się bardzo emocjonująco, jednak jego przebieg od samego początku był pod kontrolą Illuminar Gaming i po dość jednostronnym finale to oni zwyciężyli drugi sezon Polskiej Ligi Esportowej.

Illuminar Gaming wracają do domu z pucharem i 46 tyś. zł
Illuminar Gaming wracają do domu z pucharem i 46 tyś. zł

Do niedzielnych finałów w CS-a również przystąpiły cztery zespoły. Dzień rozpoczęliśmy od zmagań AGO Gaming z Venatores. Na pewno niemałą niespodzianką była przegrana faworyta całych zawodów. AGO Gaming po emocjonującym spotkaniu musieli uznać wyższość Venatores.

Team Kinguin po zwycięstwie w półfinale
Team Kinguin po zwycięstwie w półfinale

Z kolei z drugiego półfinału zwycięsko wyszli Team Kinguin, którzy w łatwy sposób pokonali PRIDE - ich rozgrywka trwała zaledwie dwie mapy. W efekcie w finale spotkały się zespoły Venatores z Team Kinguin. Finałowa rozgrywka rozpoczęła się po myśli Venatores. To oni zdominowali pierwszą mapę, jednak Pingwiny bardzo szybko odbudowały morale, wygrywając drugą. Ostatnia mapa to już popis skuteczności Team Kinguin, czym przypieczętowali zwycięstwo w całych zawodach.

Pingwiny z pucharem
Pingwiny z pucharem

Popularność Polskiej Ligi Esportowej wciąż rośnie. Jak informują organizatorzy, widownia fazy zasadniczej w sezonie 2017 wyniosła 2,3 mln. widzów. Z kolei każde sobotnie spotkanie w oglądało 13 tyś. widzów, w niedzielę w finale publika osiągnęła ok. 16 tyś. widzów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)