Firefox 21 dla Androida ma sprawić, że czytanie będzie przyjemniejsze

Firefox 21 dla Androida ma sprawić, że czytanie będzie przyjemniejsze

15.05.2013 11:48, aktualizacja: 15.05.2013 17:06

Wczoraj pisaliśmy o zmianach w desktopowym wydaniu przeglądarki Firefox 21, dziś pora na mobilne. Mozilla poinformowała o dostępności wersji 21 Firefoksa dla Androida, którego można już pobrać z Google Play.

Już po załadowaniu pierwszej strony widać, że coś się zmieniło. Zamiast fontów dostępnych domyślnie w systemie Android Firefox wykorzystuje wybrane specjalnie do czytania na niewielkim ekranie otwartoźródłowe Charis SIL (szeryfowa) i Open Sans (bezszeryfowa). Według projektantów z Mozilli zapewniają one odpowiedni poziom czytelności i estetyki, a przy tym obsługują zadowalająco szeroką gamę znaków (greckie, cyrylica itp.). Pierwszy raz mogliśmy je zobaczyć w becie przeglądarki.

Obraz

Ponadto w tej wersji Firefoksa dla Androida znalazły się kolejne usprawnienia obsługi HTML5, które pozwoliły w teście HTML5Test.com osiągnąć wynik 421+14 punktów na 500 — jest więc coraz lepiej, beta miała 411+14 punktów. Multimedia ze stron można szybko zapisać wybierając odpowiednią opcję z menu kontekstowego, które pojawi się po przytrzymaniu dłużej palca na obiekcie. Usprawnione zostało także poruszanie się po historii — przycisk „wstecz” zapewnia nam urządzenie (sprzętowy) lub system (Android 4 i nowsze), „dalej” zaś znalazł się w menu aplikacji, nie zajmują więc cennego miejsca na ekranie. Więcej o zmianach i znanych błędach można dowiedzieć się na stronach Mozilli.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)