Firefox 3.6.6 z szybką poprawką do izolacji pluginów

Firefox 3.6.6 z szybką poprawką do izolacji pluginów

Wojciech Kowasz
27.06.2010 15:53, aktualizacja: 27.06.2010 16:09

Mozilla szybko zareagowała na problem z izolacją pluginów, która pojawiła się w wydanym kilka dni temu Firefoksie 3.6.4 i wydała poprawioną wersję 3.6.6.

Wydany w środę Firefox 3.6.4 był pierwszą stabilną wersją Firefoksa, w której pojawiła się funkcja izolująca procesy rozszerzeń od procesu głównego samej przeglądarki. Dzięki temu Firefox może kontynuować pracę nawet w przypadku awarii jednej z wtyczek, co dotychczas skutkowało awarią całej przeglądarki, czyli wszystkich otwartych w danej chwili kart. Funkcja ta jest dostępna obecnie jedynie dla pluginów Flash, Silverlight i QuickTime.

Niestety praktyka pokazała, że izolacja nie zawsze działa dobrze - nieodpowiadające przez pewien czas rozszerzenia zbyt szybko uznawane były za zawieszone, przez co Firefox często wyłączał teoretycznie poprawnie działające wtyczki. W wydanej dzisiaj wersji 3.6.6 czas, po jakim przeglądarka uznaje plugin za zawieszony został wydłużony i ten problem nie powinien być już tak uciążliwy.

Przeglądarkę Firefox 3.6.6 można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Przeglądarki stron WWW. Dostępne są wersje dla systemów Windows, Linux i Mac OS.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (125)