Firefox 58 Beta dla Androida: FLAC i skróty do Progressive Web Apps

Firefox 58 Beta dla Androida: FLAC i skróty do Progressive Web Apps

Firefox 58 Beta dla Androida: FLAC i skróty do Progressive Web Apps
Oskar Ziomek
01.12.2017 12:38

Do użytkowników Androida korzystających z edycji Beta przeglądarki Firefox, trafia jej najnowsza, 58 wersja. Przynosi kilka istotnych zmian, w tym możliwość przypinania skrótów do aplikacji progresywnych na pulpicie, dzięki czemu jeszcze bardziej zatarta zostanie różnica pomiędzy pełną aplikacją, a mobilną wersją strony. Poza tym pojawiła się także obsługa formatu FLAC oraz nowe języki.

Od teraz, kiedy podczas przeglądania Internetu natrafimy na stronę, która funkcjonuje także jako aplikacja progresywna, na górnym pasku pojawi się niewielka ikona z symbolem domu, dzięki której skrót do strony będzie można dodać na pulpit w smartfonie i korzystać podobnie, jak w przypadku zwykłych aplikacji.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Jeśli wyświetlana witryna nie może funkcjonować jako PWA, w tym samym miejscu znajdziemy znany już z wcześniejszych wersji Firefoksa przycisk włączający tryb czytania. Baza witryn dostosowanych do działania w trybie progresywnych aplikacji stale się powiększa. By sprawdzić, na ile są ciekawym rozwiązaniem i jak obsługuje się je przy użyciu opisywanej Bety Firefoksa, obok dobrychprogramów warto odwiedzić na przykład tę stronę, gdzie znajdziemy wiele propozycji.

Najnowsze wersje przeglądarki Firefox dostępne są do pobrania z naszej bazy. Opisywaną tu edycję Beta znajdziemy w menu Wszystkie wersje na karcie Firefoksa dla Androida.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)