Firefox Beta 14 dla Androida z Flashem i nowym interfejsem

Firefox Beta 14 dla Androida z Flashem i nowym interfejsem

16.05.2012 11:30, aktualizacja: 16.05.2012 17:17

Desktopowy Firefox zyskał wczoraj możliwość szybkiego przywracania ustawień, zaś mobilny, który znalazł się w sklepie Play, zyskał zupełnie nowy wygląd i kilka innych usprawnień.

W oczy rzuca się przede wszystkim interfejs przeglądarki, który został uwolniony od przestarzałych stylów menu i teraz przystosowuje się do natywnego wyglądu systemu, na którym został uruchomiony. Awesome Bar (zwany również Smart Loaction Bar) sprawił, że nie tylko Firefox wygląda bardziej nowocześnie, ale również popularne strony, zakładki i historia są bardziej dostępne. Zmiany widać również na stronie startowej (Awesome Screen), gdzie znajdują się najpopularniejsze strony, oraz na samych stronach, gdzie powiększanie stron na ekranach dotykowych reaguje szybciej i pojawiły się większe, bardziej czytelne czcionki. Warte odnotowania jest również wprowadzenie współpracy z wtyczką Adobe Flash do tej wersji testowego Firefoksa dla Androida.

Nowa wersja testowa Firefoksa dla Androida dostępna jest dla systemów Android od 2.2 do 4.0, na razie jedynie w języku angielskim. Wkrótce pojawią się tłumaczenia i wersja przeglądarki dla tabletów. Pełna lista zmian znajduje się na stronach Mozilli, warto również zajrzeć na bloga deweloperów. Przeglądarkę można pobrać w sklepie Play.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)