Firefox dla Androida z nowym interfejsem już dostępny w Nightly

Firefox dla Androida z nowym interfejsem już dostępny w Nightly
Oskar Ziomek

08.08.2017 18:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mozilla kontynuuje implementowanie nowości w swoich przeglądarkach, dzięki którym Firefox 57 ma być na tyle przełomowy, by odzyskać użytkowników, którzy zdążyli przyzwyczaić się do Chrome'a. Wśród wielu zmian, inny ma być także interfejs – do użytkowników Androida i testowej wersji Nightly, trafia od dziś aktualizacja, w której nowy wygląd jest już dostępny.

Pierwszym i w zasadzie jedynym, co na tę chwilę rzuca się w oczy, jest całkowicie nowy górny pasek. Podobnie, jak w przypadku desktopowej odmiany aplikacji, również tutaj w ramach programu Photon zrezygnowano z jego krągłości, stosując proste linie i kąty. Pasek z adresem jest teraz w całości jasny, ale jak na razie bez zmian pozostał widok przełączania kart i jego tło nadal jest ciemne.

  • Ten sam widok w Firefoksie 57.0a1 Nightly
  • Dobreprogramy w Firefoksie 54.0.1
[1/2] Ten sam widok w Firefoksie 57.0a1 Nightly

Wraz z implementacją nowego wzornictwa interfejsu, celem Mozilli jest osiągnięcie maksymalnej prostoty obsługi przy zachowaniu czytelności niezależnie od rozdzielczości ekranu, a w przypadku wersji mobilnej, tym samym niezależnie od wykorzystywanego urządzenia. Wizualne zmiany dotkną niedługo najprawdopodobniej także logo mobilnej odmiany edycji Nightly. Wersja dla komputerów osobistych otrzymała już nową grafikę, która przedstawia dobrze znanego dotąd liska, ale tym razem w zupełnie innych barwach.

Nowe logo edycji Nightly Firefoksa.
Nowe logo edycji Nightly Firefoksa.

Mobilna wersja Firefoksa dla Androida jest dostępna do pobrania z naszej bazy. Opisywaną tu wersję testową Nightly można pobrać po rozwinięciu menu Wszystkie wersje w prawej części karty programu.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (67)