Firefox Lockbox – mobilny menedżer haseł Mozilli, specjalnie dla użytkowników Firefoxa

Firefox Lockbox – menedżer haseł Mozilli, obsługujący tylko przeglądarkę
Firefox Lockbox – menedżer haseł Mozilli, obsługujący tylko przeglądarkę

27.03.2019 16:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mozilla zrobiła kolejny krok w kierunku ochrony naszej prywatności i bezpieczeństwa naszych danych. Aplikacja Firefox Lockbox to specyficzny menedżer haseł dla urządzeń mobilnych, synchronizujący dane logowania z desktopowym Firefoxem.

Firefox Lockbox korzysta z tej samej bazy, co przeglądarka na desktopie. Łącząc się z tym samym kontem, możemy łatwo uzyskać dostęp do danych logowania, które zostały zapisane w przeglądarce Mozilli. Dane są szyfrowane 265-bitowym kluczem i dobrze zabezpieczone. Ponadto do autoryzacji można wykorzystać PIN lub odcisk palca, zdefiniowany w zabezpieczeniach smartfonu. Można też ustawić czas, po którym aplikacja zostanie ponownie zabezpieczona. Firefox Lockbox nie pozwala też robić zrzutów ekranu.

Z poziomu aplikacji można otworzyć dowolną stronę lub aplikację, dla której mamy zapisane hasło i od razu się na niej zalogować. Można ustawić domyślną przeglądarkę, w której te strony będą otwierane i nie musi to być mobilny Firefox. Ponadto można łatwo kopiować dane logowania, by skorzystać z nich w przeglądarce.

Firefox Lockbox : how it works

Aplikacja Firefox Lockbox może też korzystać z menedżera haseł Google na smartfonie, ale to trochę kłóci się z ideą niezależnej usługi, dostarczanej przez Mozillę. W końcu jest to marka promująca się jako szanująca prywatność użytkowników.

Aplikację Firefox Lockbox znajdziecie w naszej bazie. Polecamy ja przede wszystkim użytkownikom Firefoxa.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)