Firefox Modern — kolejne informacje o przeglądarce

Firefox Modern — kolejne informacje o przeglądarce

Firefox Modern — kolejne informacje o przeglądarce
19.09.2012 11:26, aktualizacja: 19.09.2012 16:10

Na swoim blogu Brian Bondy z Mozilli zamieścił kolejne informacje na temat Firefoksa dla Windowsa 8 i RT. Ta wersja przeglądarki została zapowiedziana w kwietniu, kiedy to dowiedzieliśmy się też nieco o jej proponowanym wyglądzie. Wersja Modern przeglądarki jest jednym z najbardziej wyczekiwanych programów dla najnowszego systemu Microsoftu, czekamy też na więcej informacji na temat możliwości Firefoksa na Windowsie RT, gdzie będzie on działał jedynie w trybie Modern.

Przede wszystkim instalator został przystosowany do wymogów interfejsu Modern i wykona wszystkie kroki potrzebne do rejestracji aplikacji. Firefox może być domyślną przeglądarką i został wyposażony w stosowne wysuwane okienko, które zapyta użytkownika, czy chce domyślnie korzystać z niego do otwierania odnośników do stron. Opcja sprawdzenia tego ustawienia zaprowadzi użytkownika do odpowiedniego działu panelu sterowania. W przeciwieństwie do niektórych sytuacji na Windowsie 7 i Viście, tu zmiana domyślnej przeglądarki została zaprojektowana tak, żeby użytkownik nie zobaczył powiadomienia UAC.

Ciekawostką są dwa tryby wyświetlania kart. Do wyboru użytkownik ma klasyczny pasek z „języczkami” lub bardziej przystający do dotykowego interfejsu pasek z podglądem wszystkich otwartych kart umieszczony nad polem zawierającym adres strony. Między dwoma widokami będzie można się przełączać w trakcie pracy. W pierwszych wydaniach przeglądarki nie będzie możliwości ładowania zewnętrznych wtyczek ani dodatków, ale w dalszych wydaniach odpowiedzialne za to komponenty zostaną ponownie włączone.

[Video Sketch] Firefox Metro - Start Page Extracafe.cz

Bondy opisał szczegóły działania przeglądarki, zaś powyższy film nagrała w maju Yuan Wang, która zajmuje się projektowaniem interfejsu i zachowania Firefoksa Modern.

Przypominam również, że Google nie zostaje w tyle i w kanale deweloperskim można znaleźć wersje testowe Chrome dla Windowsa 8. Google, przynajmniej na razie, nie planuje jednak inwestować w wersję Chrome dla Windowsa RT (na ARM-ach), gdzie przeglądarka nie miałaby dostępu do trybu Classic.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)