Firefox Reality – nowa przeglądarka internetowa dla entuzjastów wirtualnej rzeczywistości

Mozilla przedstawia nowego Firefoksa (depositphotos)
Mozilla przedstawia nowego Firefoksa (depositphotos)
Oskar Ziomek

18.09.2018 21:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dobra wiadomość dla użytkowników korzystających z gogli wirtualnej rzeczywistości. Na rynek trafia Firefox Reality, czyli nowa przeglądarka internetowa stworzona specjalnie z myślą o goglach VR oraz AR. Wersja 1.0 została już udostępniona użytkownikom i można ją pobrać dla gogli HTC Viveport, Oculus Go oraz Daydream. Program stworzono w taki sposób, by umożliwiał proste przeglądanie internetu, dzięki interfejsowi, który dostosowano do możliwości gogli.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W Firefoksie Reality znalazło się miejsce na kilka udogodnień, dzięki którym przeglądanie sieci jest stosunkowo wygodne, mimo braku fizycznej klawiatury i myszy. Mowa między innymi o możliwości głosowego wyszukiwania (wykorzystywany jest mikrofon wbudowany w gogle) oraz przydatnym ekranie domowym, na którym znalazły się skróty do treści przystosowanych do wyświetlania w goglach wirtualnej rzeczywistości. Całość można również obsługiwać kontrolerem, a dbających o bezpieczeństwo ucieszy obecność trybu prywatnego.

Introducing Firefox Reality

W przeglądarce zaimplementowano również możliwość zmiany rozmiaru okna, a także tryb filmowy, w którym wyświetlana treść wyróżniana jest na tle przyciemnionego wówczas tła. Jak zwraca uwagę serwis Venture Beat, od strony technicznej przeglądarka wykorzystuje mobilny silnik Quantum, który już wcześniej był zoptymalizowany do pracy z urządzeniami wyposażonymi w mobilne procesory. Wkrótce do przeglądarki ma trafić między innymi obsługa zakładek, filmów w 360°, konta użytkowników oraz inne funkcje. Mozilla planuje wydawać regularne aktualizacje, podobnie jak do pozostałych swoich przeglądarek.

Nawet jeśli obecna zawartość ekranu głównego nie jest dostatecznie ciekawa, to również już wkrótce ma się zmienić. Mozilla deklaruje, że na bieżąco współpracuje z twórcami z całego świata, by docelowo zaoferować na ekranie domowym jeszcze więcej treści stworzonych specjalnie z myślą o VR, a mowa o grach, filmach i nie tylko. Warto dodać, że producent jest przygotowany na nowe oferty, toteż twórcy zainteresowani stworzeniem ciekawej treści na potrzeby ekranu domowego w Firefoksie Reality są proszeni o kontakt z Mozillą.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)