Firefox sprawdzi aktualność wtyczek

Firefox sprawdzi aktualność wtyczek06.09.2009 19:54
Adam Wróblewski

Kilka dni temu Sieć obiegła informacja, że w dostępnym od ubiegłego tygodnia systemie Mac OS X Snow Leopard znalazła się nieaktualna, potencjalnie podatna na luki w zabezpieczeniach wersja odtwarzacza Adobe Flash Player. Problem aktualizacji dotyczy nie tylko producentów oprogramowania, ale także komputerów, gdzie zainstalowane oprogramowanie stanowią zwykle nieaktualizowane od dłuższego czasu programy. Fundacja Mozilla postanowiła rozwiązać ten problem i zapowiedziała wprowadzenie w kolejnych wersjach swojej przeglądarki modułu sprawdzającego aktualność zainstalowanych wtyczek.

Począwszy od wersji 3.5.3 i 3.0.14, Firefox oferować ma moduł, którego zadaniem będzie sprawdzanie aktualnie zainstalowanej wersji Flash Playera. W przypadku wykrycia w systemie przestarzałej wersji tego plug-inu, użytkownik otrzyma komunikat z informacją na temat obecności takowej wersji oraz link do strony producenta, skąd będzie mógł zaopatrzyć się w najnowsze wydanie wtyczki. Moduł ten nie będzie stanowić integralnej części przeglądarki, ale element witryny "Co nowego", wyświetlanej po aktualizacji przeglądarki.

Jeśli mechanizm się sprawdzi, wkrótce spodziewać możemy się rozszerzenia modułu o kolejne wtyczki. O pierwszeństwie Flasha zadecydowała jego popularność i mała częstotliwość aktualizacji u użytkowników.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)