Firefox teraz także dla urządzeń z iOS

Firefox teraz także dla urządzeń z iOS

Firefox teraz także dla urządzeń z iOS
Paweł Piskurewicz
12.11.2015 10:35, aktualizacja: 12.11.2015 11:04

Po wielu zapowiedziach oraz długich testach, do sklepu App Store trafiła wreszcie przeglądarka Firefox. Już bez ograniczeń regionalnych mogą ją pobrać posiadacze urządzeń z iOS w wersji minimum 8.2.

Przy pierwszym uruchomieniu przywita nas krótki poradnik, przedstawiający możliwości aplikacji. Najważniejszą wydaje się wsparcie dla Firefox Sync, czyli możliwości synchronizacji danych pomiędzy różnymi systemami. Ekran główny mobilnego Firefoxa nie odbiega w znaczący sposób od konkurencyjnych rozwiązań.

Obraz

Znajdziemy tu kafelki przypiętych stron, listę ulubionych, historię, dane z innych urządzeń oraz treści dodane do czytnika. U góry znajduje się tradycyjne okno służące do wpisania adresu, bądź też wyszukiwania. Dostęp do opcji nie jest intuicyjny i ich odnalezienie zajmuje krótką chwilę. Z ich poziomu możemy zmienić domyślną wyszukiwarkę, ustawić blokowanie wyskakujących okien, czy też wyczyścić dane prywatne. Nie ma tego zbyt wiele.

Obraz

Już na starcie Firefox web browser ma mocną konkurencję. Poza systemową przeglądarką Safarii w sklepie App Store znajdują się między innymi: Chrome, Opera Mini i Opera Coast, Maxthon czy też blokujący reklamy Adblock Browser. Na ich tle przeglądarka Mozilli niczym znaczącym się nie wyróżnia. To raczej aplikacja dla osób, które już teraz korzystają z niej na innych systemach, a do tego synchronizują swoje dane za pomocą Firefox Sync. Firefox dla iOS jest dostępny za darmo.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)