Fitbit Charge 3: nowa opaska sportowa z kontrolą snu i dodatkiem z myślą o kobietach

Fitbit Charge 3: nowa opaska sportowa z kontrolą snu i dodatkiem z myślą o kobietach

Fitbit Charge 3: nowa opaska sportowa z kontrolą snu i dodatkiem z myślą o kobietach
Oskar Ziomek
20.08.2018 17:30, aktualizacja: 21.08.2018 18:27

Osoby zainteresowane zakupem opaski sportowej mogą już dopisać do listy rozważanych produktów kolejnego kandydata. Mowa o nowej opasce Fitbit Charge 3, która może spodobać się co najmniej z kilku powodów, w szczególności kobietom, o które twórcy oprogramowania zadbali tutaj szczególnie. Nowa opaska obok funkcji związanych z typowym analizowaniem aktywności, tętna, snu i nie tylko, pozwala też na bieżąco kontrolować parametry ciała powiązane z aplikacją śledzącą cykl menstruacyjny i na tej podstawie automatycznie uzupełniać kalendarzyk.

Nowa opaska ma pozwolić na 7 dni pracy na jednym ładowaniu akumulatora. Sprzęt pozwala stale śledzić tętno (24/7), analizować fazy snu, wyświetlać powiadomienia ze smartfona, a w przypadku śledzenia aktywności – automatycznie rozpoznawać ćwiczenia, zliczać kalorie i motywować do osiągania wyznaczonych wcześniej celów. Ma w tym pomóc nie tylko sama opaska, ale i rozbudowana aplikacja mobilna. Fitbit Charge 3 to opaska wodoodporna, z którą można brać prysznic i pływać (mierząc przy tym swoje postępy na basenie).

Fitbit Charge 3 w różnych wersjach kolorystycznych, źródło: Fitbit.
Fitbit Charge 3 w różnych wersjach kolorystycznych, źródło: Fitbit.

W oprogramowaniu pojawiły się także inne ciekawe możliwości. Dość standardowo zapowiada się wbudowana opcja przypominania o konieczności ruchu (gdy użytkownik zbyt długo się zasiedzi), ale mniej oczywistą funkcją zdaje się być osobisty poradnik oddychania. W skrajnych sytuacjach ma on pomóc szybko uspokoić organizm poprzez wyświetlanie na ekranie podpowiedzi, jak długo powinien trwać wdech i wydech.

Co ciekawe, opaska jest kompatybilna nie tylko z urządzeniami z Androidem, ale także z systemem iOS oraz smartfonami z Windowsem. Prócz powiadomień i informacji związanych z aktywnością sportową, na ekranie opaski można wyświetlać także pogodę, a wkrótce udostępniony zostanie również kalendarz. Co ciekawe, za granicą opaska pozwala również na zbliżeniowe płatności (dzięki aplikacji Fitbit Pay).

Introducing Fitbit Charge 3

Warto zwrócić uwagę, że produkt dostępny jest w kilku wariantach kolorystycznych. Można wybierać pomiędzy dwoma kolorami obudowy wyświetlacza oraz kilkoma wariantami paska. Te ostatnie można również później kupować oddzielnie, by na bieżąco zmieniać wygląd urządzenia według potrzeb. Opaskę Fitbit Charge 3 można już teraz zamawiać w przedsprzedaży na oficjalnej stronie. Aktualna cena za najtańszą odmianę to niecałe 150 dolarów (bez podatków to dzisiaj około 565 złotych). Zamówiona dziś opaska powinna trafić do kupującego maksymalnie w ciągu 8 tygodni.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)