Flagowe karty GeForce tanieją. NVIDIA poszła na cichą wojnę cenową?

Flagowe karty GeForce tanieją. NVIDIA poszła na cichą wojnę cenową?

Flagowe karty GeForce tanieją. NVIDIA poszła na cichą wojnę cenową?
14.07.2015 12:10, aktualizacja: 14.07.2015 15:11

Wielkie są uroki konkurencji. Premiera udanych kart graficznychAMD – R9Fury X oraz R9Fury – sprawiła, że już niebawem będziemy mogli kupićtaniej karty Nvidii. Nie trzeba było do tego żadnej oficjalnejzmiany w polityce „zielonych”, zrobili to sami ich partnerzy.

O tym, że NVIDIA może obniżyć ceny na całą paletę obecnieprodukowanych kart, by skontrować premierę Radeonów serii 300,mówiono już od kilku miesięcy. Co by nie mówić, zieloni mogąsobie na to pozwolić, zarówno ze względu na skalę produkcjiprocesorów Maxwell, jak i wykorzystywanie w nich sprawdzonych od latpamięci GDDR5. AMD w wypadku swoich topowych modeli ma znaczniemniejsze pole manewru – zarówno produkcja nowych procesorów Fijijak i superszybkich pamięci HBM dopiero się rozkręca.

Partnerzy Nvidii sami tymczasem zdecydowali się na obniżkę cen– na razie o 20 dolarów. W USA w sklepach internetowych możnakupić podstawowe modele GTX 980 za 479 dolarów, zaś GTX 980 Ti za629 dolarów. Radeony wypadają tu wyraźnie drożej – R9 Furyzamawiać można w cenie 549 dolarów, zaś R9 Fury X 649 dolarów.Póki co ceny te dotyczą rynku amerykańskiego, ale pierwsze obniżkimożna było dziś zauważyć także w niemieckich sklepach – stądteż spodziewamy się, że ceny spadną też w Polsce.

Dalsze losy nowych Radeonów, które przecież nie zdołały pokazaćzdecydowanej przewagi technicznej nad kartami GeForce, zależą więcprzede wszystkim od tego, czy AMD będzie stać albo na obniżkęcen, albo uatrakcyjnienie swojej oferty (np. przez załączenie dosprzedawanych kart jakiejś kolekcji gier). Trzeba jednak pamiętać, że jeśli sama NVIDIAzdecyduje się na obniżkę cen swoich GPU dla partnerów, możliwesą kolejne obniżki cen GeForce.

Aktualizacja

Od jednego z naszych Czytelników otrzymywaliśmy ciekawą informację dotyczącą kart GTX 960 od firmy EVGA. W ramach promocji za kupione do 2 sierpnia karty w sieci sklepów Komputronik będzie można otrzymać zwrot 110 złotych. Wcześniej jednak należy wypełnić formularz na stronie producenta i przesłać skan lub zdjęcie dowodu zakupu. Regulamin tej akcji oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie producenta.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)