Flairs.ai – Aplikacja, która sprawdzi poziom zadowolenia pracowników

Flairs.ai – Aplikacja, która sprawdzi poziom zadowolenia pracowników

Flairs.ai – Aplikacja, która sprawdzi poziom zadowolenia pracowników
Piotr Urbaniak
12.07.2019 21:04

Dawid Urban, inwestor odpowiedzialny m.in. za powstanie aplikacji do handlu odzieżą, LESS_, rusza z kolejnym przedsięwzięciem. To Flairs.ai, oparty na sztucznej inteligencji system oceny nastawienia pracowników, który wspomoże działy HR w największych firmach.

Rynek pracownika to nie tylko zgrabne hasło. Pracodawcy, którzy chcą mieć zmotywowany, zgrany i zadowolony zespół, muszą na niego zapracować. Oczywiście nie sposób ocenić efektywności działań bez feedbacku, który będzie odzwierciedlał rzeczywiste (a nie deklarowane) nastroje pracowników – czytamy w informacji prasowej.

– Ankiety czy rozmowy nie są idealnymi rozwiązaniami. Do pierwszej pracownicy podchodzą niechętnie, w drugiej nie mogą sobie pozwolić na szczerość. W konsekwencji informacje zwrotne nie przynoszą oczekiwanych efektów – zauważa Zbigniew Czarnecki, CEO Apptension, software house'u odpowiedzialnego za Flairs,ai od strony wykonawczej. – Zrodziła się więc potrzeba narzędzia, które dostarczy obiektywny feedback, w momencie kiedy pracownik wykaże się ponadprzeciętnym zaangażowaniem i pozytywnym nastawieniem – wyjaśnia Czarnecki.

Flairs.ai – o co właściwie chodzi?

Flairs.ai ma analizować rozmowy pracowników prowadzone w komunikatorach służbowych, takich jak Slack. Na tej podstawie przyzna graficzne wyróżnienia za pozytywne nastawienie do pracy, jak również wygeneruje raporty dla przełożonych. Przy czym, jak twierdzą twórcy, analizie podlegać będzie nie sama treść, ale sposób wypowiedzi. Tak, aby określić emocje.

Autorzy zauważają, że w rozmowach bezpośrednich czy telefonicznych pracownicy nie zawsze są szczerzy wobec swoich szefów. Ponoć dotyczy to w szczególności firm zatrudniających powyżej 100 osób, Przytaczają tym samym raport firmy Deloitte Development o trendach w HR.

Dobry nastrój oznacza efektywność

Tymczasem, co zrozumiałe, dobry nastrój i pozytywne nastawienie pracowników przekładają się na maksymalizację wydajności pracy. Bazując na raportach Flairs.ai, zarząd firmy będzie mógł podjąć decyzję o wprowadzeniu kolejnych benefitów albo zwiększeniu wynagrodzeń. Będzie mógł też nagrodzić najbardziej lojalne i zaangażowane osoby.

– Sukces to wysiłek całego zespołu, a dobry feedback i nagradzanie talentów stanowią jego siłę napędową. Wierzę, że Flairs.ai to technologia, która będzie przyszłością każdego świadomego i odpowiedzialnego działu HR – komentuje Dawid Urban, inwestor Flairs.ai.

Software house Apptension, odpowiedzialny za kod, wcześniej współpracował m.in. z Netfliksem, Bloombergiem, Universalem, Uberem, Google'em i organizacją UNICEF. Według zapowiedzi, premiera Flairs.ai odbędzie się przed końcem III kwartału 2019 roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)