Flamingo, NYT VR, AppLock, Motion Stills, MineField i Crashing Seasons – najciekawsze aplikacje tygodnia

Flamingo, NYT VR, AppLock, Motion Stills, MineField i Crashing Seasons – najciekawsze aplikacje tygodnia

Flamingo, NYT VR, AppLock, Motion Stills, MineField i Crashing Seasons – najciekawsze aplikacje tygodnia
11.06.2016 11:16

Zapraszam do lektury kolejnego przeglądu najciekawszych nowości z naszej bazy programów. W tym tygodniu przedstawiam Wam tylko pozycje mobilne i w większości gry. Wszystkie nowości znajdziecie na stronie Nowe Programy, z podziałem na systemy operacyjne.

Flamingo

Na początek coś dla miłośników Twittera – testowa wersja aplikacji Flamingo. To klient Twittera, który daje ogromne możliwości personalizacji wyświetlanych treści. Aplikacja została przygotowana zgodnie z wytycznymi Material Design, wykorzystuje estetyczne animacje i dobrze dobrane barwy, choć oczywiście można wybrać własne.

Obraz

Każdy wpis widoczny jest w formie karty, po dotknięciu której wyświetlą się dodatkowe opcje: polubienia wpisu, podania go dalej, przesłania odpowiedzi oraz zacytowania go. Ponadto, do domyślnie wyświetlanych kategorii (stream, wzmianki, wiadomości prywatne) można dołączyć dowolną liczbę kolumn z treściami wskazanymi przez użytkownika, np. listy, tagi lub trendy Twittera.

Flamingo kosztuje 7 złotych, ale warto tę aplikację przetestować, zwłaszcza że oficjalny klient Twittera jest taki sobie.

NYT VR – Virtual Reality

Wspominaliśmy o aplikacjach przygotowanych przez polskie media, jak Gazeta.pl LIVE czy niezbyt udana wPunkt Newsweeka. Dla odmiany proponuję aplikację zagraniczną, przygotowaną przez New York Times – NYT VR dla Androida i iOS. Można w niej oglądać filmy 360° przygotowane przez redakcję, opatrzone opisami omawianych spraw.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Aplikacja może pokazywać treści zarówno w goglach, jak i bez nich. W obu przypadkach warto używać słuchawek i WiFi.

AppLock

AppLock dla Androida to kolejna aplikacja, pomagająca ograniczyć dostęp do wybranych danych na smartfonie. Dzięki niej można ograniczyć dostęp do programów zainstalowanych na urządzeniu, wybranych zdjęć i filmów, a także do polecenia usuwania aplikacji, ustawień systemu Google Play, łączności WiFi, Bluetooth i automatycznej synchronizacji danych.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Wystarczy ustalić wzór odblokowania programu (który posłuży także do uruchamiania aplikacji zablokowanych przez AppLock) oraz podać adres e-mail do tworzenia kopii zapasowych. AppLock pozwala również tworzyć profile użytkownika, z odrębnymi ograniczeniami dostępu do programów i funkcji. Z możliwości aplikacji skorzystamy za darmo, ale pod warunkiem, że zdecydujemy się oglądać reklamy. Można z nich zrezygnować, wtedy jednak program będzie posiadał okrojony zestaw narzędzi. Można też płacić subskrypcję, która wynosi ok. 3 zł miesięcznie lub nieco ponad 18 zł, gdy zapłacimy za cały rok z góry.

ShareTheMeal – Help Children

ShareTheMeal dla Androida i iOS to oficjalna aplikacja Organizacji Narodów Zjednoczonych, za pomocą której można przesłać pieniądze na zakup posiłków dla potrzebujących dzieci z całego świata.Na ekranie głównym znajdziemy duży przycisk Share The Meal, za pomocą którego możemy przesłać pieniądze instytucjom ONZ zajmującymi się dożywianiem dzieci np. z terenów, gdzie trwa wojna. Opłaty są zróżnicowane i wynoszą: 40 eurocentów, 2,9 euro, 12 euro, 36 euro i 146 euro. Można też zapisać się do programu, w ramach którego opłacana będzie regularnie stawka miesięczna. Im większą kwotę wpłacimy, tym dłużej fundowane będą posiłki. Płatność uregulujemy za pomocą karty kredytowej lub PayPala.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W aplikacji znajdziemy też informacje dotyczące sytuacji związanej z głodem dzieci w państwach świata, a także skrót do profilu użytkownika. Ponadto, program pozwala się zalogować za pomocą konta na Facebooku, co ułatwi zapraszanie znajomych do korzystania z aplikacji.

Google Motion Stills

Google Motion Stills to aplikacja dla iPhone'ów, na których można rejestrować Live Photos (6s, 6s Plus, SE). Aplikacja Google'a pozwala edytować te animowane grafiki.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Aplikacja umożliwia zastosowanie stabilizacji obrazu, drobne poprawki oraz łączenie wielu Live Photos w krótkie filmy gotowe do udostępnienia dowolnym dostępnym kanałem. Live Photos można też szybko konwertować na GIF-y, co otwiera im drogę do wielu serwisów społecznościowych i komunikatorów.

Blocky Soccer

Mam dla Was także kolejną grę zręcznościową w minecraftowej estetyce, w sam raz na Euro 2016 – Blocky Soccer dla Androida i iOS.

Blocky Soccer

Zadaniem gracza jest dryblowanie piłki, wymijanie przeciwników, dotarcie do bramki i strzał. Po tym inicjatywa przechodzi w ręce przeciwnika. Po rozegraniu wirtualnych 90 minut meczu można awansować w lidze.

Jeśli nie lubicie piłki nożnej, polecam też bazującą na identycznej mechanice Blocky Football dla Androida i iOS, w której można sterować futbolistą i zdobyć dla swojej drużyny przyłożenie.

Crashing Seasons

Crashing Seasons dla Androida i iOS to ciekawa gra zręcznościowa, w której gracz wciela się w dzikie zwierzęta, walczące o przetrwanie.

Crashing Season Official Gameplay Trailer

Na każdej z kilkudziesięciu plansz czekają inne zadania do wykonania, ale sprowadzają się one do podstawowego celu: przeżyć mimo polujących myśliwych. Za sukcesy otrzymamy wirtualne monety oraz diamenty. Są potrzebne, aby odblokować dostęp do kolejnych zwierząt, którymi będziemy sterować, a także do rozwijania umiejętności.

Steppy Pants

Boisz się, że jeśli staniesz na linię łączącą płytki chodnikowe, stanie się coś złego? Ta gra jest dla Ciebie. W Steppy Pants dla iOS trzeba dotykać ekranu z taką częstotliwością, by kolejny krok postaci nie wypadł na linii. Trzeba zajść jak najdalej, utrzymując równowagę.

W miarę grania bohater będzie się rozwijał. Za zdobyte monety można kupować mu nowe wdzianka. Mikropłatności pozwolą też kupić sobie inne postaci, na przykład zombie dowolnej płci.

What's Inside The Box?

Kolejna pozycja to świetna gra logiczna dla Androida i iOS. Na każdej z plansz znajduje się pudełko z losowymi elementami, z których trzeba ułożyć wzór albo wirtualny wyświetlacz, gdzie trzeba włączyć określoną liczbę świateł.

What's inside the box?

Zagadki nie są oczywiste mogą zająć długie godziny. Gra jest darmowa, ale trzeba pogodzić się z obecnością reklam.

MineField – Free Minesweeper Puzzle Game

Na koniec klasyk gatunku, i to w tradycyjnej szacie graficznej – Saper przeniesiony prosto z Windowsa XP na iOS w postaci MineField.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Mamy tu do wyboru trzy poziomy trudności, które różnią się rozmiarem planszy. Cała reszta jest jak w klasycznym Saperze, w którego do dziś grają miliony użytkowników i pracowników biurowych na całym świecie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)