Flash Professional CC 2015 ułatwi życie tworzącym animacje

Flash Professional CC 2015 ułatwi życie tworzącym animacje

Flash Professional CC 2015 ułatwi życie tworzącym animacje
16.06.2015 11:14, aktualizacja: 16.06.2015 11:46

Aktualizacja Creative Cloud przynosi oczywiście nowości w programach. Najnowsze wydanie programu Flash Professional CC 2015 ma uprościć wiele zadań, które stawiane są projektantom, deweloperom i twórcom animacji.

Nowy Flash Professional wprowadził między innymi zupełnie nową wersję narzędzia do budowania szkieletu dla animowanych figur. Dzięki temu układanie „kości” ma być szybsze, a dostęp do wszystkich kontrolek znacznie łatwiejszy dzięki elegancko poukładanym, czytelnym panelom.

Obraz

Na życzenie wielu użytkowników Adobe zaprojektował także system skalowania pędzli. W nowym Flashu można wybrać, czy pędzle będą powiększać się wraz z powiększaniem obszaru roboczego, czy zachowają stały rozmiar względem wymiarów monitora podczas manipulacji widokiem. Przy projektowaniu animacji często pomaga materiał filmowy. W nowym Flashu można pomóc sobie importując filmy zakodowane przez H.264 do sceny i na ich podstawie budować ruchy.

Obraz

Praca z dźwiękiem i tworzeniem ruchów również powinna być wygodniejsza i bardziej intuicyjna. Ponadto przy eksporcie do HTML5 Canvas można automatycznie przetworzyć bitmapy na arkusze stylów, co powinno zapewnić dobrą wydajność animacji. Optymalizacja zagwarantuje, że w gotowym projekcie nie znajdzie się ani jeden zbędny piksel.

Obraz

Adobe zapewnia także, że nowy konwerter projektów pozwoli zapisać dzieła w dowolnym formacie, o jakim tylko zamarzy autor.

Przed kupieniem abonamentu na Creative Cloud warto przetestować najnowszego Flasha Professional CC. Wymaga to założenia konta lub logowania za pomocą swojego Adobe ID.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)