Fling: wyszukiwanie w Sieci z poziomu powłoki Windowsa

Fling: wyszukiwanie w Sieci z poziomu powłoki Windowsa

Fling: wyszukiwanie w Sieci z poziomu powłoki Windowsa
Oskar Ziomek
29.05.2017 21:17, aktualizacja: 30.05.2017 11:27

Wyszukiwanie w Internecie pojedynczych słów lub dłuższych fraz to z pewnością czynność towarzysząca każdemu internaucie co najmniej kilka razy dziennie. Jeśli poszukiwanych tekstów nie wpisujemy z głowy, ale uprzednio skądś je kopiując, przydatny może się okazać program Fling, stworzony specjalnie na tę okazję. Aplikacja umożliwia szybkie wyszukiwanie w Sieci zaznaczonych wcześniej w komputerze fraz, wykorzystując do tego dowolnych usługodawców.

Już na starcie dostajemy jednak wstępnie skonfigurowany program, dzięki czemu bez zagłębiania się w opcje można rozpocząć korzystanie. Jedynym wymaganym krokiem będzie przypisanie do programu własnego skrótu klawiaturowego, czego dokonamy z poziomu opcji w menu kontekstowym ikony na pasku zadań. Teraz wystarczy więc już tylko zaznaczyć dowolny fragment tekstu lub pojedynczy wyraz, następnie skorzystać z ustalonego skrótu na klawiaturze, a na końcu wybrać wyszukiwarkę: uruchomiona zostanie przeglądarka z załadowanymi wynikami wyszukiwania.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Korzystanie ze standardowych wyszukiwarek nie każdego musi jednak zadowalać. Ich listę (a przynajmniej większą część, bowiem niektóre wyszukiwarki są na liście dostępne zawsze), można dowolnie edytować, korzystając w tym celu z tekstowego pliku konfiguracji. Choć można uruchomić go bezpośrednio z programu, do zapisu zmian konieczne będą uprawnienia administratora, zatem łatwiej będzie samodzielnie uruchomić plik z poziomu systemowego eksploratora, oczywiście z odpowiednimi uprawnieniami w edytorze.

Konfiguracja nie będzie tutaj wyzwaniem nawet dla osób początkujących. Prócz adresów konkretnych wyszukiwarek, możemy tu również nadawać im dowolne nazwy, tak by później na liście propozycji łatwiej wybrać odpowiednią opcję. Składnia jest bardzo prosta i składa się z par Name oraz Path, po których następuje numer kolejny wyszukiwarki (odpowiadający później kolejności na liście opcji):

[TheEngines] Name1=Moja ulubiona wyszukiwarka Yahoo Path1=https://search.yahoo.com/search?p= Name2=Szukanie filmów na YouTube Path2=https://www.youtube.com/results?search_query=

Łatwo wyobrazić sobie sytuacje, w których Fling może okazać się niezwykle przydatny. Osoby często wyszukujące w Sieci fragmenty dokumentów lub innych publikacji, będą w stanie zaoszczędzić kilka chwil na ręcznym kopiowaniu zdań do schowka, a później wklejaniu ich do wyszukiwarek.

Fling dla systemu Windows możecie pobrać z naszej bazy oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)