Fling Fling 1.0

Strona główna Windows Akcesoria Rozszerzenia i powłoki pulpitu
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Fling to niewielka aplikacja pozwalająca przy pomocy skrótu klawiszowego wyszukiwać w Internecie dowolne zaznaczone wcześniej teksty. Użytkownik ma możliwość dodania do listy własnej listy wyszukiwarek, aby korzystać z ulubionych usług. Domyślnie w aplikacji jest natomiast zapisanych kilkanaście wyszukiwarek, z których można od razu korzystać.

Obsługę należy zacząć od zdefiniowania własnej kombinacji przycisków na klawiaturze, która będzie uruchamiać program. W ten sposób można z niego najwygodniej korzystać. Wystarczy zatem skorzystać z opcji Customize Fling Shortcut, którą znajdziemy w menu ikony na pasku zadań po uruchomieniu aplikacji. Z tego miejsca można też teoretycznie dostać się do konfiguracji (pliku tekstowego z bardzo przystępną składnią), ale rozsądniej będzie wpierw zamknąć program, a dopiero potem ręcznie dostać się do pliku ustawień z poziomu eksploratora systemowego, gdyż plik tekstowy trzeba edytować z uprawieniami administratora.

Samo korzystanie na co dzień natomiast polega na zaznaczeniu tekstu w dowolnym miejscu w komputerze, a więc na przykład w dokumencie w Wordzie, w przeglądarce Internetowej, w Eksploratorze, a następnie wciśnięciu wybranej wcześniej kombinacji na klawiaturze. Wyświetlone zostanie menu, w którym trzeba wybrać wyszukiwarkę, z jakiej chcemy skorzystać. Gdy tylko to zrobimy, zaznaczona przez nas wcześniej fraza zostanie wyszukana w zadanej wyszukiwarce, która uruchomi się w domyślnej przeglądarce Internetowej.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!