r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Fling 1.0

Strona główna Windows Akcesoria Rozszerzenia i powłoki pulpitu

Fling to niewielka aplikacja pozwalająca przy pomocy skrótu klawiszowego wyszukiwać w Internecie dowolne zaznaczone wcześniej teksty. Użytkownik ma możliwość dodania do listy własnej listy wyszukiwarek, aby korzystać z ulubionych usług. Domyślnie w aplikacji jest natomiast zapisanych kilkanaście wyszukiwarek, z których można od razu korzystać.

Obsługę należy zacząć od zdefiniowania własnej kombinacji przycisków na klawiaturze, która będzie uruchamiać program. W ten sposób można z niego najwygodniej korzystać. Wystarczy zatem skorzystać z opcji Customize Fling Shortcut, którą znajdziemy w menu ikony na pasku zadań po uruchomieniu aplikacji. Z tego miejsca można też teoretycznie dostać się do konfiguracji (pliku tekstowego z bardzo przystępną składnią), ale rozsądniej będzie wpierw zamknąć program, a dopiero potem ręcznie dostać się do pliku ustawień z poziomu eksploratora systemowego, gdyż plik tekstowy trzeba edytować z uprawieniami administratora.

Samo korzystanie na co dzień natomiast polega na zaznaczeniu tekstu w dowolnym miejscu w komputerze, a więc na przykład w dokumencie w Wordzie, w przeglądarce Internetowej, w Eksploratorze, a następnie wciśnięciu wybranej wcześniej kombinacji na klawiaturze. Wyświetlone zostanie menu, w którym trzeba wybrać wyszukiwarkę, z jakiej chcemy skorzystać. Gdy tylko to zrobimy, zaznaczona przez nas wcześniej fraza zostanie wyszukana w zadanej wyszukiwarce, która uruchomi się w domyślnej przeglądarce Internetowej.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Fling: wyszukiwanie w Sieci z poziomu powłoki Windowsa

0
29.05.2017  •  Oskar Ziomek

Wyszukiwanie w Internecie pojedynczych słów lub dłuższych fraz to z pewnością czynność towarzysząca każdemu internaucie co najmniej kilka razy dziennie. Jeśli poszukiwanych tekstów nie wpisujemy z głowy, ale uprzednio skądś je kopiując, przydatny może się okazać program Fling, stworzony specjalnie na tę okazję. Aplikacja umożliwia szybkie wyszukiwanie w Sieci zaznaczonych wcześniej w komputerze fraz, wykorzystując do tego dowolnych usługodawców. Już na starcie dostajemy jednak wstępnie skonfigurowany program, dzięki czemu bez zagłębiania się w opcje można rozpocząć korzystanie. Jedynym…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.