Folder Move: łatwy sposób na przenoszenie plików programów bez reinstalacji

Folder Move: łatwy sposób na przenoszenie plików programów bez reinstalacji

Folder Move: łatwy sposób na przenoszenie plików programów bez reinstalacji
Oskar Ziomek
16.05.2018 17:56

Jeśli problemem podczas pracy przy komputerze jest brak miejsca na dysku, by zainstalować kolejną grę czy aplikację, a czyszczenie systemu ze zbędnych plików nie przynosi już dodatkowych skutków, poradzić sobie można przenosząc część zainstalowanych już programów na inną partycję. Rozwiązaniem nie jest jednak przeciągnięcie plików do nowego folderu – aplikacja sama nie poradzi sobie z faktem, iż lokalizacje kluczowych dla niej plików znajdują się teraz gdzie indziej.

Ratować się można oczywiście reinstalacją, ale nie zawsze jest to rozwiązanie wygodne (stracić można na przykład konfigurację programu) oraz dostatecznie szybkie (być może ponowna instalacja wiąże się z koniecznością ponownego pobrania sporego instalatora przez wolne łącze internetowe). Na szczęście istnieje także inne, proste rozwiązanie i jest nim przeniesienie plików programu przy pomocy zewnętrznej aplikacji. Jedną z wartych uwagi jest lekki program Folder Move dla Windowsa.

Obraz

Program jest bardzo prosty w obsłudze. Aplikację należy uruchomić z prawami administratora, wybierając z kontekstowego menu odpowiednią opcję po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na ikonę. Użytkownik musi potem tylko wskazać folder aplikacji, którą chce przenieść, a następnie wybrać lokalizację docelową (na przykład na dowolnym innym dysku). Konieczne jest wskazanie konkretnego, istniejącego katalogu.

Obraz

Później wystarczy już tylko zatwierdzić zmiany, uruchamiając proces kopiowania danych. Aplikacja automatycznie przeniesie całą strukturę folderów w nowe miejsce i zadba o utworzenie symbolicznego dowiązania, dzięki któremu program będzie działać dokładnie tak jak wcześniej, nie raportując żadnych błędów w związku z przeniesionymi plikami. Aplikację Folder Move dla Windowsa można pobrać za pośrednictwem naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (60)