Fonty też ściągniemy z Windows Store

Fonty też ściągniemy z Windows Store

23.11.2017 12:47

Microsoft Store będzie serwował nie tylko aplikacje i gry, ale też pakiety językowe dla systemu Windows i dodatkowe fonty. Wyglada na to, że Microsoft stara się przygotować jeden sklep, z którego pobierzemy wszystko, czego nam potrzeba do szczęścia.

W Microsoft Store znajdziemy już font Arial Nova. Strona pobierania nie jest imponująca. Przeciwnie – póki co jest zupełnie nieprzystosowana do prezentacji fontów.

Obraz

Na miniaturce znajdziemy tylko dwa glify. W opisie znajduje się informacja, że font zawiera znaki używane przez języki piszące alfabetem łacińskim, ale bez szczegółów. Zdecydowanie brakuje możliwości przetestowania znaków, jaką znajdziemy na stronach umożliwiających pobieranie fontów. Nie ma też jeszcze osobnej kategorii na fonty, więc Arial Nova znajduje się w dziale Personalizacja > Motywy, co nie jest najlepszym dla niego miejscem.

Arial Nova jest widoczny jako bezpłatny font i możliwe, że będzie dostępny dla posiadaczy Windowsa. Warto zaznaczyć, że komercyjna licencja na niego nie jest tania.

Podobnie jak w przypadku pakietów językowych, możemy spodziewać się, że fonty na stałe zagoszczą w sklepie wraz z wydaniem Windowsa 10 Redstone 4, planowanego na wiosnę przyszłego roku. Ciekawe, co jeszcze znajdziemy w sklepie Microsoftu do tego czasu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)