Forum Użytkowników STORMSHIELD: katowickie warsztaty o bezpieczeństwie IT już za kilka dni

Forum Użytkowników STORMSHIELD: katowickie warsztaty o bezpieczeństwie IT już za kilka dni
Oskar Ziomek

30.09.2018 13:55, aktual.: 29.10.2018 15:59

Wielkimi krokami zbliża się II edycja Forum Użytkowników STORMSHIELD. Spotkanie odbędzie się 25 października w Katowicach, a składać się będzie z wykładów i warsztatów poświęconych tematyce szeroko pojętego bezpieczeństwa sieci. W założeniu wydarzenie zorganizowano z myślą o ekspertach bezpieczeństwa IT i administratorach sieci, choć z pewnością będzie ciekawe po prostu dla wszystkich zainteresowanych, którzy się na nie zarejestrowali. Spotkanie poświęcone będzie urządzeniom UTM oraz Next Generation Firewall firmy Stormshield.

Uczestnicy biorący udział w tegorocznym Forum z pewnością nie będą mogli się nudzić. Program imprezy jest rozplanowany na cały dzień i składa się zarówno z wykładów, jak i części warsztatowych i to właśnie im zostanie poświęcone najwięcej czasu i uwagi. Zajęcia podzielono na dwa bloki w taki sposób, aby uczestnicy mogli wziąć udział w dwóch z nich – wyboru dokonywano podczas rejestracji.

W trakcie warsztatów będzie można między innymi zbadać bezpieczeństwo serwerów WWW, przećwiczyć tworzenie centralnych polityk FW i VPN oraz nauczyć się lepiej zarządzać połączeniami VPN i filtrowaniem ruchu użytkowników, którzy z nich korzystają. Podczas jednego z warsztatów uczestnicy będą mogli także zabawić się w hakerów i włamać się do firmowego środowiska, aby wyszukać wszystkie luki w sieci.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Katowickie Forum to także rzadka szansa do spotkania w jednym miejscu wielu ekspertów na co dzień związanych bezpieczeństwem IT i okazja do wzajemnej wymiany doświadczeń. Prelegenci to pracownicy firmy Stormshield, w tym Matthieu Bonenfant – członek zarządu i Robert Wakim – industrial offer manager oraz specjaliści z firmy Dagma, włącznie z inżynierami systemowymi. Jak wyglądała poprzednia edycja Forum Użytkowników STROMSHIELD można sprawdzić sięgając do krótkiej relacji wideo. Wówczas wydarzenie również było organizowane na Śląsku.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Zainteresowani szczegółami powinni zajrzeć na oficjalną stronę wydarzenia, gdzie między innymi przybliżany jest szczegółowy program spotkania oraz sylwetki prelegentów. Oficjalna część potrwa od godziny 9.00 do 15.40, a po jej zakończeniu zaplanowano wspólną integrację w centrum Katowic, w popularnym Browarze Mariackim. Osoby, które z różnych przyczyn nie zjawią się na tegorocznym Forum Użytkowników STORMSHIELD, a są nim zainteresowane, już teraz z góry zapraszamy do lektury relacji ze spotkania, która ukaże się na łamach dobrychprogramów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)