Foxconn wstrzymał zatrudnienia, zainstaluje roboty?

Foxconn wstrzymał zatrudnienia, zainstaluje roboty?

25.02.2013 14:21

Od dawna mówi się o tym, że produkcję oddamy w ręce robotów. Foxconn jest jedną z tych firm, które zamierzają być pionierami i w swoich ogromnych fabrykach już instaluje mechanicznych pracowników, którzy nie będą zmęczeni, mogą pracować całą dobę i nie będą się skarżyć na warunki pracy.

Rekrutacja nowych pracowników w dwóch fabrykach — Zhèngzhōu i Shēnzhèn — została wstrzymana, premie za polecenie pracownika zredukowane i chińskie media spekulują, że kolejne placówki mogą wkrótce otrzymać takie polecenie. Co więcej, debatują także na temat przyczyny zahamowania wzrostu fabryk. Mówi się o dostosowaniu tempa produkcji do zmniejszających się potrzeb rynku, w tym słabej (w porównaniu do oczekiwań) sprzedaży iPhone'a 5. Wśród informatorów z wewnątrz firmy nie brakuje też twierdzących, że Foxconn szykuje stanowiska dla robotów i sztucznej inteligencji.

350035833660860353

W zeszłym roku Guo Taiming, CEO Foxconnu, zapowiedział, że w ciągu 5-10 lat w fabryce proste i powtarzalne czynności będą wykonywać roboty. Na niektórych halach, na przykład w Luòyáng, maszyny już pracują na swoich stanowiskach. Jednak ze względu na skomplikowanie procesu, wiele czynności wciąż będzie wymagać ludzkich oczu i rąk.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)