Freemake Music Box, czyli słuchanie muzyki z YouTube

Freemake Music Box, czyli słuchanie muzyki z YouTube

02.01.2012 15:47

Naszą bazę programów wzbogaciło ciekawe narzędzie, które przyda się osobom lubiącym posłuchać muzyki z Internetu bez poświęcania energii na znalezienie odpowiedniego źródła. Freemake Music Box to szybko rozwijająca się aplikacja, której podstawowym zadaniem jest zdejmowania z użytkownika obowiązku zastanawiania się, skąd może za darmo słuchać wybranego wykonawcy, płyty lub piosenki. Wystarczy wpisać dane w polu wyszukiwania i kliknąć przycisk odtwarzania.

Muzyka odtwarzana przez Music Box jest przesyłana strumieniowo bez możliwości pobrania z legalnych źródeł. Jednak odtwarzanie może odbywać się tak samo, jak w tradycyjnym odtwarzaczu plików muzycznych — program umożliwia zatrzymanie odtwarzania, przewijanie, zapętlanie ścieżek i odtwarzanie losowe. Ponadto można tworzyć własne listy odtwarzania, a w małym okienku (którego rozmiaru niestety nie można zmienić) można oglądać klip z YouTube towarzyszący piosence.

Skoro program odtwarza głównie klipy z YouTube, dlaczego warto korzystać z Music Box zamiast ze strony YouTube? Odpowiedź jest prosta — wyszukiwanie. YouTube nie pozwoli przeszukać klipów tak, aby wyniki podzielone zostały na albumy i nie pogrupuje wyników według wykonawców. Jeśli więc szybko chcemy znaleźć konkretną płytę, jest to dużo lepsza opcja, niż szukanie po kolei klipów na YouTube i dodawanie ich do własnej listy odtwarzania. Ponadto aplikacja nie wymaga zakładania konta ani na własnym serwisie, ani na YouTube.

W planach jest również przeniesienie usługi w chmurę z możliwością odtwarzania w przeglądarce i w aplikacjach na Androida oraz iOS, synchronizacja list odtwarzania między urządzeniami oraz listy najpopularniejszych piosenek. Program nie służy i nie będzie służyć do pobierania materiałów, jest jedynie nieco mądrzejszym, niż strony serwisów z klipami odtwarzaczem, który kierowany jest do osób ceniących sobie możliwość znalezienia legalnego źródła konkretnych piosenek niezależnie od miejsca, gdzie akurat przebywają. Osoby lubiące dynamiczne listy odtwarzania losujące utwory na podstawie określonych parametrów oraz lubiące słuchać utworów w bardzo wysokiej jakości raczej nie będą z tego programu zadowolone.

Freemake Music Box jest dostępny dla systemu Windows w dziale Programy -> Multimedia -> Odtwarzacze stacji radiowych i TV. Wkrótce ukaże się również webowa wersja aplikacji oraz aplikacje dla iOS i Androida.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)