FRITZ!App WLAN – aplikacja, która pomoże w ustawianiu sieci Wi-Fi

Strona głównaFRITZ!App WLAN – aplikacja, która pomoże w ustawianiu sieci Wi-Fi
02.01.2018 15:00
FRITZ!App WLAN – aplikacja, która pomoże w ustawianiu sieci Wi-Fi

Korzystanie z Wi-Fi zwykle nie jest trudne, choć na pewno spotkaliście się z dylematem, którą z dostępnych sieci wybrać bądź gdzie ustawić punkt dostępowy w domu. Pomogą w tym aplikacje typu FRITZ!App WLAN, podające siłę sygnału dostępnych sieci, ułatwiające nawiązanie połączenia i sprawdzające przepustowość połączenia.

bEJTPoWJ
350208466163558337

Choć aplikacja została wydana przez producenta sprzętu sieciowego marki FRITZ!, nie trzeba posiadać tych urządzeń, by z niej korzystać. Na zawartych w niej wykresach można sprawdzić siłę dostępnych w najbliższej okolicy sieci bezprzewodowych 2,4 i 5 GHz, a także wybrać wolny kanał dla własnej sieci domowej. Ponadto można sprawdzić szczegóły każdej z widocznych sieci, w tym zabezpieczenia. Przy nawiązywaniu połączenia można skorzystać z systemu WPS, sparować smartfon z punktem dostępowym przez NFC lub zeskanować kod QR z routera.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Po połączeniu można na żywo obserwować zmiany w sile sygnału, na przykład poruszając się po domu. Można również zmierzyć przepustowość sieci, korzystając z wbudowanego testu i obserwować zmiany na wykresie. Pełny raport będzie zawierał informacje o sile sygnału i prędkości przesyłania danych.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Testy pozwolą zbadać jakość Wi-Fi w różnych pomieszczeniach, co powinno ułatwić optymalne ustawianie anten routera, wybór najlepszego miejsca dla niego, a w skrajnych przypadkach nawet podjęcie decyzji i dokupieniu repeaterów do domowej sieci.

bEJTPoWL

Aplikacja FRITZ!App WLAN jest dostępna dla Androida i warto z niej skorzystać nie tylko przy ustawianiu routerów marki FRITZ!.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEJTPoXH