Fuelio, Discord, AdwCleaner, WineBottler, MindNode – najciekawsze programy tygodnia

Fuelio, Discord, AdwCleaner, WineBottler, MindNode – najciekawsze programy tygodnia

27.08.2016 12:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przed Wami kolejny przegląd najciekawszych nowości w naszej bazie programów i aplikacji. Wszystkie nowości znajdziecie na stronie Nowe Programy, gdzie możecie wybrać swój system operacyjny. Warto też śledzić aktualizacje.

PaintShop Pro X9

Na początek pozycja oczywista – nowa wersja programu graficznego PaintShop Pro. W tej wersji pojawiło się narzędzie do tworzenia gradientów z interaktywnymi węzłami oznaczającymi kolejne kolory. Praca ze zdjęciami powinna przebiegać szybciej dzięki zmodyfikowanej przestrzeni roboczej. Ponadto w PaintShopie Pro X9 można pracować na urządzeniach 2 w 1, jak Surface, z czułym na nacisk rysikiem.

The Edit Workspace

Discord

Discord to świetny komunikator głosowy, przeznaczony przede wszystkim dla graczy. Poza prowadzeniem rozmów, klient pozwala przesyłać zdjęcia i filmy, integruje się z Twitchem, YouTube Gaming i wieloma grami online. W przeciwieństwie do TeamSpeaka i Ventrillo jest darmowy na wszystkich platformach i nie ma ograniczeń liczby użytkowników.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Discord korzysta z kodeka Opus i gwarantuje rozmowy z niskimi opóźnieniami. Można z niego korzystać na Windowsie, gdzie dostępne są nakładki na różne popularne gry online, Macu, Androidzie, iOS i w przeglądarce.

Microsoft Authenticator

Microsoft Authenticator dla iOS i Windows 10 Mobile to nowa aplikacja Microsoftu, przeznaczona do przeprowadzania dwustopniowej autoryzacji kont, zastępująca Azure Authenticatora.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W aplikacji pojawi się powiadomienie o każdym logowaniu. Z jej poziomu trzeba zatwierdzić logowanie i można kontynuować pracę. Jeśli urządzenie nie jest połączone z Internetem, można wykorzystać aplikację do wygenerowania jednorazowego kodu, umożliwiającego logowanie.

Fuelio

Ciekawe nowości pojawiły się w aplikacji Fuelio, służącej do zapisywania tankowań i wyliczania kosztów utrzymania auta. Od wersji 6 aplikacja zbiera dane od użytkowników i na mapie pokazuje stacje benzynowe, wraz z cenami paliw na nich.

Fuelio - fuel log and costs tracking app for Android (old version)

Ponadto nowe Fuelio umożliwia synchronizację ustawień między urządzeniami, choć na razie „na próbę”, dodawanie stacji do ulubionych, pokazuje liczbę wizyt na danej stacji i pozwala je oceniać.

WineBottler

WineBottler to program zawierający kompilację warstwy abstrakcji Wine i umożliwiający „zapakowanie” programu dla Windowsa i komponentów potrzebnych do uruchomieni go na OS X w pakiet przypominający Macową aplikację. To bardzo wygodne rozwiązanie, jeśli chcemy przygotować paczkę do dalszej dystrybucji albo wygodnie uruchamiać swoje ulubione programy z Windowsa na Macu.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Oczywiście Wine nie gwarantuje, że każda aplikacja będzie działać poprawnie. Warto zaglądać na listę sprawdzonych programów.

Oczywiście klasyczny Wine dla Maców także znajduje się w naszej bazie programów.

AdwCleaner

AdwCleaner to program dobrze znany, bez którego nie obejdzie się sprzątanie komputera z Windowsem. Niedawno została wydana wersja 6 z nowym interfejsem, optymalizacją zużycia pamięci i nowymi tłumaczeniami. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na możliwość wykrywania fałszywych profili Firefoksa, wstępną obsługę Przeglądarek Vivaldi oraz IceDragon. Program może też wykrywać komponenty typu Generic.Shell.

Obraz

oCam

oCam oCam to godne polecenia, darmowe narzędzie do rejestrowania tego, co dzieje się na komputerze. Z pomocą tego programu zapiszemy obrazy JPEG, GIF, PNG, BMP i filmy AVI, FLV, MP4, MOV, TS i VOB. Programem można sterować z małego okienka lub za pomocą skrótów klawiszowych.

Obraz

Wraz z najnowszą aktualizacją oCam zyskał nowe możliwości obsługi webcamów i lepiej radzi sobie z programami DirectX 11.

MindNode

A teraz coś, co może przydać się studentom albo menedżerom projektów – MindNode na Maca i iOS. Warto o nich wspomnieć, bo w tym tygodniu aplikację mobilną można mieć za darmo.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

MindNode to bardzo dobra aplikacja do tworzenia notatek w postaci „map myśli”, czyli grafów prezentujących relacje między pojęciami, rozpoczynających się od centralnego. W ten sposób można przygotowywać notatki z wykładów czy spotkań i notować pomysły. Notatki można eksportować w wielu formatach, synchronizować z iCloud, a także zamieniać węzły na zadania do wykonania, co jest wyjątkowo praktyczne przy zarządzaniu projektami.

Zombie Defense

W nawiązaniu do gry na weekend chcę Wam pokazać inną pozycję tego samego autora – Zombie Defense na Androida, Windowsa i iOS i Wii U. Warto zauważyć, że gra najlepiej wygląda na urządzeniach Apple'a, ale dobra zabawa czeka nas na każdej platformie.

Zombie Defense (iOS / iPhone / iPad) Trailer by Teyon

Ta gra to skrzyżowanie mechaniki tower defense i strategii czasu rzeczywistego. Gracz musi reagować na zmiany w falach atakujących zombie, na bieżąco ulepszać swoją drużynę i leczyć jej członków. W grze znalazł się też ciekawy, wcale nie prosty system ulepszeń.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (20)
Zobacz także