Fujitsu ułatwia seniorom dostęp do nowych technologii

Marcin Wilk

19.02.2013 13:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Fujitsu za pośrednictwem Orange Telecom wprowadza na rynek europejski swojego pierwszego, dostępnego poza Japonią, smartfona Stylistic S01. Nie jest to topowy model kierowany do młodszych, coraz bardziej wymagających odbiorców, lecz urządzenie dedykowane dla seniorów, przypominające znany w kraju kwitnącej wiśni model Raku Raku.

Dzięki specjalnej nakładce na Androida 4.0 wyświetlającej powiększone pola skrótów, starszy użytkownik nie będzie miał problemów z obsługą urządzenia, nawet jeśli ma problemy ze wzrokiem. Dodatkowo programowo zmieniono czułość ekranu, aby uzyskać efekt wciskania przycisków jak w fizycznym urządzeniu. Programiści Fujitsu maczali również swoje palce w zakresach częstotliwości dźwięku rozmówcy, podobno głos docierający z drugiej strony linii ma być nieznacznie spowolniony, głośniejszy, przenoszony na lepiej słyszalnych przez seniorów częstotliwościach, a tym samym w ich odczuciach wyraźniejszy. Poza nietypową nakładką, specyfikacja urządzenia nie wygląda na seniorską. Multimedialni dziadkowie otrzymują jednordzeniowy procesor Qualcomm MSM8255 działający z częstotliwością 1,4 GHz, dwa aparaty fotograficzne, 8,1-megapikselowy i VGA do rozmów internetowych oraz 4GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia o kolejne kartą microSD.

Obraz

Plany Fujitsu z pewnością zaskakują. Wydawać by się mogło, że firma debiutująca na rynku europejskim pochwali się technologicznymi nowościami upchanymi w ciekawej obudowie. Okazuje się jednak, ze za decyzjami koncernu stoją wyniki rynkowych badań. Według Kantar Worldpanel WPP trzy czwarte francuskich seniorów deklaruje wymianę swojego obecnego telefonu na smartfona, a właśnie tam Fujitsu planuje rozpocząć sprzedaż, co przekłada się na możliwość dotarcia do dużej grupy odbiorców. Prawdopodobnie jednak telefon szybko pojawi się w innych krajach.

O cenach i terminach rozszerzenia sprzedaży na inne kraje Starego Kontynentu, oficjalnie dowiemy się na zbliżających się targach w Barcelonie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (16)
Zobacz także