Fundacja ojca Rydzyka uruchomiła portal o zagrożeniach. Tworzy go redakcja Radia Maryja

Fundacja ojca Rydzyka uruchomiła portal o zagrożeniach. Tworzy go redakcja Radia Maryja

Fundacja o. Rydzyka stworzyła portal o bezpieczeństwie (depositphotos)
Fundacja o. Rydzyka stworzyła portal o bezpieczeństwie (depositphotos)
Oskar Ziomek
26.11.2018 10:02, aktualizacja: 26.11.2018 11:21

W sieci robi się gorąco, tym razem za sprawą nowego portalu uruchomionego przez fundację ojca Rydzyka, Lux Veritatis. Jak podaje OKO.press, nowa strona o nazwie ostrzegamy.online została uruchomiona dzięki środkom Ministerstwa Sprawiedliwości, na co zostało przekazane kilkanaście tysięcy złotych. Portal uczy o współczesnych zagrożeniach, także tych w sieci, a jak zwraca uwagę OKO.press, jego redakcja to osoby znane z Radia Maryja.

Już na wstępie warto zwrócić uwagę na liczby. Jak podaje OKO.press, fundacja ojca Rydzyka otrzymała we wrześniu ponad 400 tysięcy złotych z resortu sprawiedliwości. Część osób z początku niesłusznie zinterpretowała, iż cała ta kwota została przeznaczona na stworzenie portalu. W praktyce na ten cel przekazano 15 tys. złotych, o czym poinformowało w swoim oświadczeniu Ministerstwo Sprawiedliwości.

Nowy portal o bezpieczeństwie: ostrzegamy.online.
Nowy portal o bezpieczeństwie: ostrzegamy.online.

Portal ostrzegamy.online serwuje użytkownikom komplet publikacji związanych z szeroko rozumianym bezpieczeństwem. Dowiemy się stąd między innymi jakie zagrożenia niesie ze sobą smog, jak rozpoznać przemoc psychiczną, czym jest internetowy hejt, jakie informacje gromadzi o nas Facebook i Google, a także jakie zagrożenia czekają na wszystkich w sieci i jak się przed nimi chronić. O szczegółach związanych z wątpliwą jakością tekstów, przynajmniej tych dotyczących cyberbezpieczeństwa, możecie przeczytać w odrębnej publikacji.

Wszystko zostało podzielone na kategorie, dzięki którym łatwiej znaleźć treści dotyczące zagrożeń ekonomicznych, społecznych, ekologicznych i tych związanych ze współczesnym internetem i elektroniką. Bezpieczeństwo to niezwykle istotny element naszego życia. Dlatego też Fundacja Lux Veritatis realizuje projekt „Bądźmy bezpieczni”, współfinansowany ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości – czytamy w informacjach o projekcie na stronie portalu.

Warto dodać, iż Ministerstwo Sprawiedliwości uznało, że publikacja OKO.press oraz portalu Gazeta.pl związane z uruchomieniem nowego portalu celowo wprowadzają w błąd opinię publiczną. Według Ministerstwa obydwie publikacje sugerują, iż na stworzenie portalu ostrzegamy.online przeznaczono całą kwotę ponad 400 tysięcy złotych, co nie jest prawdą. Ministerstwo zapowiada, iż podejmie wobec obydwu redakcji odpowiednie kroki prawne.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (96)