Galaga:TEKKEN – coś starego, coś nowego i coś absurdalnego na majową niedzielę

Galaga:TEKKEN – coś starego, coś nowego i coś absurdalnego na majową niedzielę

Galaga:TEKKEN – coś starego, coś nowego i coś absurdalnego na majową niedzielę
03.05.2015 11:36, aktualizacja: 03.05.2015 22:59

Tekken – kultowa bijatyka, która lada moment będzie bawić już trzecie pokolenie – w tym roku będzie obchodzić 21 urodziny. Galaga to dynamiczna strzelanka zręcznościowa, która we wrześniu ukończy lat 34. Jeśli tęsknisz za postaciami z Tekkena lub akcją z Galagi, musisz zagrać w Galaga: TEKKEN.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Galaga:TEKKEN została zapowiedziana przez Bandai Namco 1 kwietnia, ale widocznie została tak dobrze odebrana, że studio postanowiło naprawdę ją wydać. Gracz przejmuje kontrolę nad wojownikami z Tekkena, którzy zostali przeniesieni do świata Galagi. Zamiast białych myśliwców w walce udział biorą Heihachi Mishima, Lili De Rochefort i Claudio Serafino. Przed rozpoczęciem gry wybieramy, w jakiej kolejności wojownicy mają stanąć na kosmicznym ringu.

Po drugiej stronie także staną doskonali zapaśnicy: Panda, mechaniczny Jack, Alisa Bosconovitch, chudy Bob czy Ling Xiaoyu. Na końcu czeka gracza starcie z klanem Mishima.

Obraz

Kolejne rundy zostały bardzo wiernie odwzorowane na podstawie takiej Galagi, jaką starsi gracze pamiętają z automatów czy Pegasusa. Muzyka i zachowanie kolejnych fal wrogów są identyczne jak 20 lat temu, jedynie sterowanie zostało dostosowane do potrzeb ekranu dotykowego. Pod obszarem gry znajdziemy dwa paski: przesuwanie palca po czerwonym (lub po obszarze gry) powoduje ruch wojownika i wysyłanie ataków, po niebieskim zaś tylko ruch – to przydatne, gdy gracz zdecyduje, że warto dać się „porwać” wrogom. W Galadze bowiem można było odbić porwany myśliwiec i sterować dwoma obok siebie, co często jest bardzo opłacalnym manewrem.

Mimo wiernego odwzorowania oryginalnej Galagi, gra wydaje się łatwiejsza niż 20 lat temu. Winne temu są po części dodatkowe postacie, jak szybkostrzelna Lucky Chloe, która pojawia się po przejściu odpowiedniej rundy. Sterowanie palcem też wydaje się łatwiejsze, niż kontrolerem Pegasusa. Niemniej jednak gra jest świetna i odpowiednio absurdalna. Wystarczy popatrzeć co się dzieje, jeśli gracz odniesie spektakularny sukces:

Obraz

Jeśli tęsknisz za starymi grami, a życie nie dostarcza Ci dostatecznie wysokiej dawki absurdu, musisz zagrać w Galaga:TEKKEN. Gra dostępna jest za darmo dla systemów iOS i Android.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)