Galaxy S8 naśladuje S7: zmniejszy rozdzielczość, by oszczędzać baterię

Galaxy S8 naśladuje S7: zmniejszy rozdzielczość, by oszczędzać baterię

Galaxy S8 naśladuje S7: zmniejszy rozdzielczość, by oszczędzać baterię
Oskar Ziomek
22.03.2017 22:10

Premiera Samsunga Galaxy S8 dokładnie za tydzień, a przedpremierowych przecieków przybywa. Ten najnowszy związany jest ze zmianą rozdzielczości wyświetlanego obrazu – funkcji, która gości już w Samsungach z serii S7. Wszystko wskazuje na to, że nie zabraknie jej również w najnowszym flagowcu koreańskiego producenta. Zabieg ma przyczynić się do wydłużenia czasu pracy telefonu na jednym ładowaniu, a przypomnijmy, że większa wersja, czyli S8+ ma być wyposażona w akumulator 3500mAh.

Z poniższego zdjęcia, które zostało opublikowane na Twitterze, potwierdzić możemy nie tylko obecność samej funkcji odpowiedzialnej za rozdzielczość, ale również niestandardowe proporcje ekranu. Te wynosić będą 18,5:9, zatem ekran Samsunga będzie jeszcze „dłuższy”, niż w zaprezentowanym niedawno LG G6. Ze względu na wyświetlacz o nietypowych proporcjach, Samsung oznacza rozdzielczości dostępne w nadchodzącym flagowcu dodatkowym symbolem „+”.

Fragment zdjęcia mający przedstawiać ustawienia rozdzielczości w Galaxy S8, źródło: Ice universe
Fragment zdjęcia mający przedstawiać ustawienia rozdzielczości w Galaxy S8, źródło: Ice universe

I tak, patrząc na ekran ustawień praktycznie identyczny z tym znanym z Samsunga S7, przypuszczać można, że bazową rozdzielczością będzie FHD+. Rozdzielczość WQHD+ zostanie zarezerwowana tylko na szczególne okazje, a w praktyce – na czas wykorzystywania telefonu z goglami wirtualnej rzeczywistości.

W innych, codziennych zastosowaniach trudno bowiem twierdzić, że 1080p jest niewystarczające. Ostateczny wybór i tak należeć będzie do użytkownika, który jednak powinien wziąć pod uwagę konsekwencje w zużyciu energii.

Ratowanie czasu pracy na jednym ładowaniu poprzez zmniejszenie rozdzielczości nie jest złym pomysłem, ale czy odpowiednim na poziomie flagowca, którego cena ma wynieść nawet 4 tysiące złotych? Być może Samsung powinien dołożyć starań, aby telefon wytrzymywał jak najdłużej, działając nieustannie w natywnej rozdzielczości, mimo że w praktyce ma zastosowanie tylko w VR? Chętnie poznamy Wasze zdanie w tym temacie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)