Gallery/Galeria Go, czyli odchudzony wariant Zdjęć Google, i to całkowicie offline

Gallery/Galeria Go, czyli odchudzony wariant Zdjęć Google, i to całkowicie offline

Gallery/Galeria Go, czyli odchudzony wariant Zdjęć Google, i to całkowicie offline
Piotr Urbaniak
24.07.2019 15:19

Google wprowadziło nową aplikację do katalogowania i prostej edycji zdjęć. Mowa o Galerii Go, czyli odchudzonej wersji Zdjęć Google, przygotowanej z myślą o rynkach wschodzących. Narzędzie ma być remedium na niską wydajność smartfonów, jak również brak internetu.

Galeria Go waży mniej niż 10 MB i działa całkowicie w trybie offline. Jednocześnie udostępnia wszystkie podstawowe funkcje związane z katalogowaniem i edycją zdjęć. Obsługuje foldery, zaznaczanie wielu elementów i udostępnianie w mediach społecznościowych z poziomu aplikacji. Ponadto, ma funkcję kadrowania i zestaw prostych filtrów.

Swoistą wisienkę na torcie stanowi natomiast algorytm automatycznego poprawiania fotografii, korzystający ze sztucznej inteligencji. On również nie wymaga transmisji danych.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Docelowo Galeria Go ma trafić na rynki wschodzące, gdzie popularne są smartfony z Androidem Go i zaledwie 512 MB pamięci operacyjnej. Została zaprezentowana przez nigeryjski oddział Google'a. Niemniej bez żadnych trudności można odpalić ją na regularnej wersji systemu, oszczędzając dane i moc obliczeniową. To także dobre rozwiązanie dla osób, które mają duże kolekcje zdjęć.

Pewną niedogodnością może być tylko fakt, że aplikacja wymaga Androida w wersji 8.1 Oreo lub nowszej, co zamyka drogę do niej posiadaczom smartfonów nie tyle budżetowych co starszych.

Aplikację Galery/Galeria Go znajdziesz w naszej bazie oprogramowania

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)