GeForce 375.86 też do niczego – dwa wadliwe sterowniki w ciągu miesiąca

GeForce 375.86 też do niczego – dwa wadliwe sterowniki w ciągu miesiąca

GeForce 375.86 też do niczego – dwa wadliwe sterowniki w ciągu miesiąca
18.11.2016 17:28, aktualizacja: 18.11.2016 17:52

Chyba należy się pogodzić z tym, że literki WHQL niewiele jużznaczą. Laboratoryjnie kontrolowana jakość? Najwyraźniej w tymlaboratorium stoi jedna maszyna testowa. Sterowniki graficzne dla Windowsa 10 miały być dokładnie badane przed otrzymaniemcyfrowego podpisu Microsoftu, niezbędnego do ich załadowania.Tymczasem w ciągu raptem kilku tygodni NVIDIA wydaje kolejną wersjęcertyfikowanych sterowników GameReady, które znów spisują sięnienajlepiej. Lepiej z instalacją się wstrzymajcie, chyba żechcecie zobaczyć pokaz slajdów w Battlefieldzie 1.

Oznaczone numerem 375.86 sterowniki wydano z myślą ozoptymalizowaniu czterech nowych gier: właśnie Battlefielda 1, aleteż Steep: Open Beta, Civilization VI oraz Tom Clancy’s TheDivision Survival DLC. Niestety optymalizacje wprowadzają samekłopoty, i to nie tylko w odniesieniu do wspomnianych gier, ale dowszystkich zainstalowanych w systemie.

Graczom dokuczamigotanie ekranu (szczególnie w Battlefieldzie) – najbardziejzauważalne w systemach z dwoma kartami (SLI), nieczytelny staje sięteż tekst menu. Do tego dochodzą drastyczne spadki wydajności(niekiedy z 80-100 FPS do raptem 20-30 FPS), wywołanenajprawdopodobniej zablokowaniem częstotliwości taktowania pamięciwideo. Niektórzy posiadacze kart GeForce GTX 1080 donoszą, żezegar pamięci utknął na ok. 200 MHz (NVIDIA oficjalnie przyznajesię do utknięcia na 810 MHz). Do tego dochodzi spory wzrosttemperatury.

Nie tylko zresztą gracze narzekają. Użytkownicy poświęcającymoc obliczeniową dla symulowania fałdowania się białek wprojekcie Folding@Home informują,że w ogóle przestał działać. Pojawiają się też informacje owyciekach pamięci i niestabilności działania systemu – idramatyczne pytania: kiedy to NVIDIA zamieniła się w AMD?

Obraz

Problemy zdarzają się każdemu, i byłoby to jeszcze do zaakceptowania, gdyby niefakt, że chwilę wcześniej pojawiło się 375.63, wydane jako poprawka do ogromnieawaryjnych sterowników 375.57. Windows Hardware Quality Labs –na czym polega to testowanie jakości, że w ciągu miesiąca zostajązaakceptowane dwa kiepskie sterowniki?

NVIDIA przygotowała już hotfix z poprawkami, dostępny tutaj. Na razie brak informacji o tym, w jakim stopniu rozwiązuje on zgłoszone przez użytkowników problemy. Jeśli Wam nie pomoże, polecamy wrócić do 375.70, które sprawują się dobrze.

Problem jakości dotyczy zresztą nie tylko Windowsa. Także i naLinuksie własnościowe sterowniki Nvidii nie sprawują się takdobrze, jak sprawowały się kiedyś. Ostatnia aktualizacja do wersji370.28 zaowocowała już u autora newsa kilkoma wypadkami kernelpanic i niewygodnym bugiem – po wybudzeniu z uśpienia komputernie inicjuje wideo w sesji X.orga, trzeba ręcznie przełączyć siędo konsoli tekstowej (Ctrl-Alt-F1) i dopiero wrócić do X.orgakombinacją Ctrl-Alt-F7.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (70)