GeForce Garage zakończony: 24 godziny wystarczyły na efektowny modding

GeForce Garage zakończony: 24 godziny wystarczyły na efektowny modding

Efekt pracy drużyny z Polski
Efekt pracy drużyny z Polski
Oskar Ziomek
04.10.2017 21:21, aktualizacja: 11.12.2019 22:12

Zawody GeForce Garage w Katowicach dobiegły końca. W przeciągu 24 godzin na stołach zespołów z Polski, Czech i Rumunii powstały komputery, które w swoich rękach z pewnością chciałby mieć każdy zapalony gracz. Przypomnijmy, że tematem przewodnim tej rywalizacji było Destiny 2, ale jak widać, każda drużyna miała odmienny pomysł na realizację projektu.

Ta odmienność przejawia się wyłącznie w wyglądzie, bowiem od strony technicznej sprzęty każdej z drużyn są identyczne. Zastosowano w nich topowe podzespoły: między innymi procesory Core i7, płyty główne Aorus X299 Gaming 7, pamięci DDR4 GSkill TrindetZ RGB, grafiki Aorus GTX 1080Ti Waterforce oraz dyski SSD Samsung 960Evo NVMe. Każda z drużyn wykorzystała również chłodzenie wodne, w polskim komputerze króluje kolor żółty.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Cały proces tworzenia komputerów można podzielić na kilka etapów, a w kolejnych wejściach na żywo na Facebooku, prezenterzy przybliżali ich szczegóły. Był to także czas na odpowiadanie przynajmniej na część pytań zadawanych na bieżąco przez widzów w Sieci. Dzięki temu od kapitana polskiej drużyny, Staszka Wiertelaka, dowiedzieliśmy się na przykład, że malowanie chłodnic cieczy w rzeczywistości nie ma dużego wpływu na ich efektywność oraz jakie poleca przedłużki do przewodów zasilaczy. Każdy fan moddingu i sprzętu komputerowego, który śledził transmisje w Sieci z pewnością przez ostatnie 24 godziny mógł się czegoś ciekawego dowiedzieć.[img=CZK][join][img=ROM_1]Wbrew pozorom, całe wydarzenie nie było oparte wyłącznie o tworzenie sprzętu. Ostatnie minuty przed finałem udało się poświęcić na instalację systemu, sterowników i podkręcanie podzespołów. Dzięki temu po imprezie komputery są generalnie gotowe do użycia, a poza swoją użyteczną funkcją, są również małymi dziełami sztuki od strony wizualnej.

Efekt pracy drużyny z Polski
Efekt pracy drużyny z Polski
  • Efekt pracy drużyny z Czech
  • Efekt pracy drużyny z Rumunii
[1/2] Efekt pracy drużyny z Czech

Pomimo, iż tu na miejscu zwycięzcami są wszyscy, w Sieci nie zabrakło nieoficjalnego zbierania głosów przez użytkowników czatów przy streamingach. My jesteśmy natomiast ciekawi, który komputer Waszym zdaniem prezentuje się najlepiej i powinien zostać uznany za najlepszą realizację? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach. Otrzymaliśmy również informację, że sprzęt stworzony przez polską ekipę pojawi się na PGA.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)