Genesis Helium 400BT i Helium 200 – nowe głośniki dla graczy z niewielkim budżetem

Genesis Helium 400BT i Helium 200 – nowe głośniki dla graczy z niewielkim budżetem

Nowe głośniki Genesis spodobają się graczom (depositphotos)
Nowe głośniki Genesis spodobają się graczom (depositphotos)
Oskar Ziomek
18.12.2018 16:12

Genesis wprowadza do oferty nowe głośniki, które stworzono z myślą o graczach. Chodzi o zestawy Helium 400BT oraz Helium 200. W obydwu przypadkach mamy do czynienia z głośnikami 2.0, które nie są zbyt duże, więc bez kłopotu staną na biurku. Ich niewysoka cena powinna być atutem szczególnie dla tych osób, które dopiero wchodzą w świat gamingu i chcą doposażyć swoje biurko stosunkowo niewysokim kosztem.

Pierwszy nowy model to Genesis Helium 400BT. To głośniki o mocy 40 W (RMS), które komunikują się ze źródłem bezprzewodowo dzięki łączności Bluetooth 4.0. Dodatkowo są wyposażone w wejście RCA, a na panelu bocznym głośnika znalazło się miejsce na panel kontrolny. Przy pomocy pokręteł można tu regulować głośności oraz wysokie i niskie tony. Pasmo przenoszenia to 20-20000 Hz, a sugerowana cenę detaliczną ustalono na 199 złotych.

  • Genesis Helium 200.
  • Genesis Helium 400BT.
[1/2] Genesis Helium 200.

Drugi zaprezentowany model to Genesis Helium 200. To słabszy zestaw, którego moc maksymalna wynosi 20 W (RMS). W tym przypadku łączność jest tylko przewodowa: głośniki wyposażono w wejście mini-jack, a dodatkowo gniazdo mikrofonu i słuchawek. Na panelu bocznym znalazło się miejsce na pokrętło regulacji głośności. Podobnie, jak w poprzednim przypadku, również tutaj pasmo przenoszenia to 20-20000 Hz. Cenę ustalono na 99 złotych.

Zarówno model Helium 400BT, jak Helium 200 są dość podobne wizualnie. Kolumny mają czarne korpusy oraz czerwone elementy membran głośników niskotonowych. Obudowa tańszego zestawu imituje strukturę włókna węglowego, zaś droższy model charakteryzuje brak osłon głośników niskotonowych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)