GG dla Androida z nowym, uproszczonym interfejsem

GG dla Androida z nowym, uproszczonym interfejsem

GG dla Androida z nowym, uproszczonym interfejsem
Redakcja
10.12.2013 00:33, aktualizacja: 10.12.2013 10:39

Pomimo rosnącej popularności Facebooka, który w zasadzie zmiótł lokalne serwisy społecznościowe, wiele osób ciągle używa komunikatorów innych niż Messenger (choć dla niektórych może to być trudne do uwierzenia). Jednym z nich jest polska legenda, Gadu-Gadu. Choć mówi się coraz więcej o problemach tej platformy, choć narzeka się na oficjalnego klienta, to jednak sam protokół jest ciągle żywy i wiele osób używa go do tej pory. Jego popularność była tak duża, że w Polsce nie przejęły się ICQ czy AIM. Po boomie związanym z urządzeniami mobilnymi powstała oczywiście wersja dla poszczególnych platform z nimi związanych. Właśnie aktualizację otrzymało GG dla Androida, warto na nią rzucić okiem.

Obraz

Zmiany w najnowszej wersji mobilnego Gadu-Gadu nie są wielkie, ale z pewnością da się je zauważyć od razu za sprawą odświeżonego interfejsu. Ten korzysta obecnie z standardowego, zalecanego układu Androida, który Google sukcesywnie forsuje w swoich aplikacjach. Polega on na dodaniu wysuwanych z boku ekranu panelu. W efekcie z GG zniknęły dotychczasowe zakładki, a pojawiły się panele z odpowiednimi opcjami nawigacyjnymi. Lewa strona to możliwość szybkiej zmiany statusu, a także przełączanie się pomiędzy poszczególnymi opcjami (kontakty, powiadomienia, wyszukiwanie w katalogu publicznym, dysk, archiwum). Z prawej mamy natomiast szybki dostęp do ostatnio prowadzonych rozmów. Górna belka, na której do tej pory znajdowały się zakładki, teraz pozwala do szybkiego wyszukiwania, dodawania nowego kontaktu lub rozpoczynania nowej rozmowy.

Inne zmiany to w pewien sposób uproszczony wygląd. Zrezygnowano z niektórych elementów dekoracyjnych kładąc nacisk przede wszystkim na czytelność. Jej braku z pewnością nie można zarzucić oficjalnemu GG, co więcej, można nawet powiedzieć, że od dłuższego czasu był on wzorem do naśladowania jak powinno się tworzyć wygodne i proste w obsłudze komunikatory. Cieszy, że producent idąc za ciosem i dokonując zmian w swojej aplikacji niczego nie zepsuł jak to niejednokrotnie już miało miejsce w wypadku wersji desktopowej. Mobilne GG dla Androida znajdziecie w bazie aplikacji mobilnych naszego serwisu. Zapraszamy do jego pobierania, lub aktualizowania poprzez Google Play jeśli już go używacie.

Aktualizacja

Wielu użytkowników w komentarzach zwraca uwagę na znacznie zwiększone uprawnienia nowej wersji GG względem poprzedniej, w szczególności w kwestii dostępu do kontaktów oraz wiadomości SMS. Na razie nie wiadomo dokładnie co to oznacza, choć ma to dotyczyć przyszłych wersji komunikatora. Czy szykuje się jakaś rewolucja i integracja z wiadomościami? Tego nie wiadomo. Jeżeli nie odpowiadają Wam nowe wymogi, polecamy zapoznanie się z artykułem jednego z użytkowników, SebaZa, który przedstawia sposoby na ograniczenie uprawnień już zainstalowanych aplikacji.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)