GitHub Desktop: społecznościowe programowanie w jednym stylu na Maku i Windows

GitHub Desktop: społecznościowe programowanie w jednym stylu na Maku i Windows

GitHub Desktop: społecznościowe programowanie w jednym stylu na Maku i Windows
13.08.2015 16:39

Praca z przeglądarkowymi aplikacjami nie jest już dziś takniewygodna jak jeszcze kilka lat temu, ale nie ma co udawać – donatywnych aplikacji na pulpit wciąż się one nie umywają.Przyznają to nawet deweloperzy GitHuba, wiodącej internetowejplatformy społecznościowego programowania. Wydane przez nichdesktopowe klienty tej platformy na Windows i Maka mają nie tylkoułatwić pracę programistom, ale też ujednolicić owo słynne„doświadczenie użytkownika” – tak by przesiadka z komputera zWindows na Maka i w drugą stronę była niezauważalna.

Desktopowe aplikacje GitHuba są znane już od wielu lat.Aplikację dla OS X wydano w czerwcu 2011 roku, niespełna rokpóźniej zadebiutowała zaś aplikacja dla Windows. Po jej wydaniuobiecywano, że będzie objęta podobnie troskliwą opieką, cowersja na Maka, ale chyba nie do końca obietnicę spełniono. Niemające za wiele ze sobą wspólnego aplikacje trudno było traktowaćjednakowo, szybko stało się jasne, że wersja na Maka jest dlaGitHuba znacznie ważniejsza.

Obraz

Nowy GitHub Desktop, wydany jednocześnie na Maka i Windows,zastępuje stare aplikacje, przynosząc ujednoliconą bazę kodu ipraktycznie taki sam interfejsu użytkownika. W porównaniu do starejwersji na Maka przynosi m.in. listę projektów w pasku bocznym,ułatwiającą rozpoczęcie nowego projektu, czy łatwiejszeprzełączanie się między gałęziami i tworzenie nowych.Uproszczono też pracę grupową – swoje zmiany można wgrać bezkorzystania z linii komend, z wyniku funkcji diff można zaśwybierać pliki i poszczególne linie kodu, które stanowią zmianę.

Obraz

Można też przeglądać swoje commity w lokalnych i zdalnychgałęziach, zwizualizować historię w grafie przedstawiającymposzczególne zmiany, jak i łączyć kod do głównej gałęzibezpośrednio przez desktopowego klienta,

GitHub Desktop działa zarówno ze zwykłym GitHubem jak i jegoprzeznaczoną dla firm wersją Enterprise. Aplikację możecie pobraćz naszej bazy oprogramowania na Makaoraz Windows.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)