GitHub szykuje wyprawkę wartą tysiące dla każdego młodego programisty

GitHub szykuje wyprawkę wartą tysiące dla każdego młodego programisty

GitHub szykuje wyprawkę wartą tysiące dla każdego młodego programisty
Tomek Kondrat
08.10.2014 12:22, aktualizacja: 08.10.2014 12:33

Uczniowskie życie nie jest ani łatwe, ani tanie – zwłaszcza gdy samemu trzeba zatroszczyć się o oprogramowanie. Przodujący serwis zajmujący się rozwojem wolnego oprogramowania – GitHub nawiązał współpracę z wieloma firmami. W rezultacie każdy uczeń w wieku od 13 roku życia, którego wniosek zostanie zaakceptowany, dostanie bezpłatny dostęp do 14 narzędzi. Wystarczy wysłać zdjęcie legitymacji lub wniosek wysłany z domeny uczelni i cieszyć się z oszczędności rzędu kilku tysięcy dolarów.

Udostępnienie plecaka narzędzi nie jest jedyną ofertą dla uczniów, jaką oferuje serwis. W ciągu ostatniego roku GitHub wprowadził liczne promocje w tym prywatne repozytoria, które dla uczniów i studentów dostępne są za darmo. Normalny koszt takiej usługi to 7 dolarów miesięcznie. Oprócz tego żak lub uczeń szkoły ponadpodstawowej może nieodpłatnie skorzystać z usług licznych serwisów jak dostawcy płatności – Stripe lub serwerów DigitalOcean.

GitHub jest jedną z wielu firm oferujących swoje usługi za darmo. Prośby uczniów są jednak rozpatrywane indywidualnie, przez co panuje spory bałagan. GitHub chce wprowadzić nowe standardy i pomóc każdemu zainteresowanemu w odnalezieniu i skorzystaniu z ofert swoich partnerów.

Obraz

Zarówno GitHub, jak i firmy uczestniczące w programie nie robią tego charytatywnie. Liczą one, że znakomita część z ponad stutysięcznej grupy studentów hostujących swój kod na GitHubie, pozostanie z serwisem po zakończeniu studiów i wykupi usługi premium. Partnerzy liczą na wypromowanie swojej marki podczas współpracy z bardzo znaną marką, jaką niewątpliwie jest GitHub.

Oferta może być również bardzo ciekawa dla nauczycieli. Zajęcia można uatrakcyjnić poprzez dodanie programowania gier. Służyć ma temu Unreal Engine, którego autorzy również porozumieli się z GitHubem i nie wymagają opłaty w wysokości 19 dolarów miesięcznie.

Oto co zawiera oferta. W nawiasach podaliśmy koszt usługi poza promocją.

Atom: edytor tekstu stworzony przez firmę GitHubBitnami: pakiet Business 3 za darmo (normalnie 588 dolarów rocznie) przez rokCrowdflower: darmowy dostęp (2500 dolarów miesięcznie)DigitalOcean: 100 dolarów do wydania w platformieDNSimple: pakiet Bronze za darmo na dwa lata (3 dolary miesięcznie)GitHub: 5 darmowych prywatnych repozytoriówHackHands: 25 dolarów do wydania w serwisieNamecheap: darmowa domena .me oraz certyfikat SSL na okres rokuOrchestrate: darmowe konto deweloperskie (49 dolarów miesięcznie)Screenhero: darmowe konto osobiste na okres bycia uczniem/studentem (10 dolarów miesięcznie)SendGrid: darmowy dostęp przez rok (5 dolarów miesięcznie)Stripe: brak opłat za pierwsze zarobione 1000 dolarówTravis CI: darmowe zautomatyzowane kompilacje (69 dolarów miesięcznie)Unreal Engine: darmowy dostęp (19 dolarów miesięcznie)

Oferta jest dostępna dla wszystkich uczniów oraz studentów z całego świata. Aby zgłosić swoją kandydaturę, wystarczy adres e-mail w domenie uczelni lub skan legitymacji potwierdzający status ucznia lub studenta. Jedynym wymogiem jest ukończenie 13 roku życia. Podanie zostanie rozpatrzone w ciągu pięciu dni roboczych. Wniosek (po angielsku) należy złożyć pod tym adresem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)