Głośnik z Amazon Alexą, sprytny NAS i klawiatura dla SmartTV – Lenovo na #CES2017

Głośnik z Amazon Alexą, sprytny NAS i klawiatura dla SmartTV – Lenovo na #CES2017

Głośnik z Amazon Alexą, sprytny NAS i klawiatura dla SmartTV – Lenovo na #CES2017
03.01.2017 14:11

W czwartek startują targi CES, na których zobaczymy wysyp nowego sprzętu. Interesującą ofertę przygotuje z pewnością Lenovo. Chiński producent nie pokaże tylko nowych laptopów, ale także własną wersję Amazon Echo, domowy sprytny dysk sieciowy, a także klawiaturę o wielkości dłoni, którą podłączymy do telewizora. Zapowiada się zatem całkiem ciekawie.

Jednym z urządzeń jakie zobaczymy na stoiskach będzie Lenovo Smart Assistant. Jedno spojrzenie wystarczy, by zrozumieć, że mamy do czynienia z kopią Amazon Echo. Faktycznie, produkt Lenovo można określić innym wcieleniem urządzenia Amazonu. Nie jest to jednak bezczelna kopia, Smart Assistant to owoc współpracy Lenovo i Amazonu. Działa na tym samym oprogramowaniu co jego protoplasta.

350192990322714561

Głośnik Lenovo posiada 8 mikrofonów, pozwalających zbierać dźwięk także z większej odległości. Natomiast do komunikacji z użytkownikiem posłużą mu dwa głośniki – pierwszy o mocy 5W, drugi to niskotonowy głośnik 10W. Dostępna będzie jeszcze wersja zapewniająca wyższą jakość dźwięku – Harman Edition. Za podstawową edycję będziemy musieli zapłacić 129,99 dolarów, natomiast za 179,99 dolarów (cena oryginalnego Amazon Echo) dostaniemy Harman Edition.

Głośnik wzorowany na Amazon Echo, nie będzie jedynym urządzeniem z Smart w nazwie. Pokazany zostanie także Lenovo Smart Storage, czyli inteligentny dysk NAS. Zaoferuje od od 2 do 6 TB wolnej przestrzeni, dwuzakresową antenę Wi-Fi 802.11ac oraz dwurdzeniowy procesor Intel Celeron 1,6 GHz.

350192990322911169

Przewagę nad mniej inteligentną konkurencją ma dać oprogramowanie, które między innymi dzięki funkcji rozpoznawania twarzy, będzie potrafiło uporządkować bibliotekę zdjęć. Nie zabraknie strumieniowego przesyłania multimediów, w tym także do telewizora. Jeśli jesteście zainteresowani, to NAS pojawi się w maju 2017 roku. Za wersję 2 TB zapłacicie 139,99 dolarów.

Niewiele większe od dłoni klawiatury, ostatnio nieznacznie zyskały na popularności – niektórzy wykorzystują je do wprowadzania tekstu w smartfonach lub tabletach. Jednak spotkamy się ze sprzętem, w którym wpisanie nawet dwóch słów trwa długo i potrafi tylko zirytować. Chodzi o nowoczesne, podpięte do Internetu telewizory. Jeśli próbowaliście wyszukać filmik na YouTube czy jakąkolwiek inną rzecz w dowolnej aplikacji, to prawdopodobnie doświadczyliście, jak ciężko jest wprowadzić tekst z wykorzystaniem pilota.

350192990323107777

Na powyższe problemy rozwiązaniem ma być kompaktowa, bezprzewodowa klawiatura Lenovo 500 Multimedia Controller. Po podłączeniu do nowego telewizora zyskamy fizyczną klawiaturę z układem QWERTY. Została ona zaprojektowana by zmieścić się w dwóch dłoniach, podobnie jak pad do konsoli. Z pewnością dłuższe pisanie jest niewygodne, ale przy szukaniu multimediów powinna sprawdzić się idealnie. Lenovo 500 Multimedia Controller ma pojawić się w marcu tego roku w cenie 54,99 dolarów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)