Główną stronę Google czekają zmiany. Nadchodzi powrót iGoogle?

Główną stronę Google czekają zmiany. Nadchodzi powrót iGoogle?

Główną stronę Google czekają zmiany. Nadchodzi powrót iGoogle?
20.07.2017 17:35, aktualizacja: 21.07.2017 19:11

Wczoraj informowaliśmy o nowościach, jakie pojawiły się w aplikacji Google. Ma ona teraz skuteczniej sugerować potencjalnie interesujące dla użytkownika treści oraz pozwalać na śledzenie konkretnych źródeł informacji lub tematów. Zmierzające do personalizacji zmiany zawitają jednak także do przeglądarkowej wersji – na google.com.Informacjami o zmianach, jakie mają trafić do przeglądarkowej wersji wyszukiwarki podzielił się Guardian. Podobnie jak w przypadku aplikacji, na stronę Google trafią treści spersonalizowane – selekcjonowane na podstawie zainteresowań użytkownika, miejsca, w którym się znajduje czy dotychczasowych wyszukiwań.

Obraz

Na razie nie pojawiły się żadne grafiki, które prezentowałyby sposób, w jaki Google chce dostarczać spersonalizowane treści na swojej stronie głównej. Nie zmienia to faktu, że Guardian już teraz nie waha się zapowiadać, ze modyfikacje jakie zajdą w (coraz mniej) minimalistycznym wyglądzie wyszukiwarki to największa zmiana od jej uruchomienia.

Warto wspomnieć, że Google oferowało już kiedyś usługę spersonalizowanej stronę startowej pod adresem iGoogle.com. Możliwe było tam osadzanie konkretnych widżetów dostarczanych zarówno przez Google, jak i przez społeczność. Kolekcja była naprawdę spora: na stronie można było korzystać z Google Readera czy obejrzeć film na Google Video. Wszystkie wymienione serwisy zostały jednak przez Google zamknięte.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)